Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Mersin’de Silifke’de Yasadışı Avcılık Yapan Tekneye Rekor Ceza Kesildi

Mersin'in Silifke ilçesinde yasadışı trol avcılığı yapan bir gemiye rekor para cezası kesildi.
Tarih: 14 Ekim 2019 Pazartesi 17:14
Mersin’de Silifke’de Yasadışı Avcılık Yapan Tekneye Rekor Ceza Kesildi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Cansu Polat / Editör Cansu Polat / Editör
Silifke Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, "Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı Harekât Merkezi' nden dana adası mevkii güneyinde “HACI BABA 33 ” isimli trol teknesinin yasak sahada trol avcılığı yaptığına dair ihbar alınmıştır.

İhbarın alınmasına müteakip TCSG 305 ile Taşucu SG rıhtımından avara edilerek süratle bahse konu mevkiiyle intikale geçilmiştir.

03 Ekim 2019 tarihinde saat 15.45' de “HACI BABA 33” isimli trol teknesinin dana adası mevkii güneyinde 1,7 deniz mili mesafede yasak sahada trol avcılığı yaptığı tespit edilmiş, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı Harekât Merkezinden ÖTVBS TTM(ötv'siz yakıt bilgi sistemi tekne takip modülü) kayıtlarına bakıldığında teknenin saat 15.20 yasak sahada trol avcılığı sürati olan 3–4 KTS sürat ile ilerlediği görülmüştür.

Saat 15.40’ta tekne radar üzerinden kontrol edildiğinde teknenin yasak sahanın dışına doğru intikal ettiği tespit edilmiştir.

Tekne ile saat 15.49’ da göz irtibatı kurulmuş olup, trol çeker vaziyette ilerlediği görülmüştür. Müteakiben tekne ile telsiz irtibatı kurulmuş olup, tekneye Taşucu Limanına intikal etmesi söylenmiştir.

Teknenin Taşucu limanına bağlamasına müteakip kontrollerine başlanılarak tekne üzerinde muhtelif türlerde 5 kasa balık, 2 adet trol kapısı ve 1 adet trol ağı olduğu görülmüş ve geçici olarak muhafaza altına alınmıştır.

1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu gereği tekne kaptanına 13 bin 188 TL ve tekne çalışanlarına kişi başı 6 bin 594 TL idari para cezası uygulanmıştır.”denildi.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1