Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Meski’den Çalışanlarına Abone Ve Mevzuat Bilgisi Eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı tarafından çalışanlara “Abone İş ve İşlemlerinde Mevzuat Bilgisi ve Uygulama Esasları” eğitimleri verildi.
Tarih: 16 Ocak 2020 Perşembe 13:15
Güncelleme: 16 Ocak 2020 Perşembe 13:39
Meski’den Çalışanlarına Abone Ve Mevzuat Bilgisi Eğitimi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Burçak Sonay / Editör Burçak Sonay / Editör
Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığı tarafından çalışanlara “Abone İş ve İşlemlerinde Mevzuat Bilgisi ve Uygulama Esasları” eğitimleri verildi.
 
Çalışanların mevzuat konusunda bilgili olmaları, iş ve işlemlerinin hangi kanun ve yönetmeliğe göre yapıldığını bilmeleri ve bunun sonucunda abone memnuniyetini maksimum düzeye çıkarmaları için çeşitli eğitimler düzenlendi.
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in Danışmanı Ertan Liman, eğitimler öncesinde yaptığı konuşmada, “2020 yılını, daha sağlam bir değişimin başlangıcı olarak görüyoruz.

Yapacağımız eğitimlere uyum sağlamaya ve katkıda bulunmaya çalışan personellerimizle birlikte daha kaliteli bir çalışma düzeni sağlayacağız. Bu eğitimlerle hem çalışanlarımızın hem de abonelerimizin memnun olacağı bir ortam yaratmayı amaçlıyoruz.

Ayrıca çalışanlarımıza davranışsal eğitimler vererek, abonelerimizle daha rahat iletişim kurmalarını sağlayacağız ve böylece hizmet kalitemizi de arttıracağız. Çalışanlarımızın daha iyi ve verimli olabilmeleri için eğitimlerimize düzenli periyotlarla devam edeceğiz”
dedi.


 
MESKİ’nin tarihçesi hakkında bilgilendirmeyle söze başlayan Genel Müdür Yardımcısı Can Taşkın ise, “Önümüzdeki 5 yıllık stratejik planı oluştururken, hem vatandaşlarla hem çalışanlarla birlikte çağı yakalamamız gerekir.Abone hizmet işlemleriyle ilgili ciddi yatırımlar oluşturduk. İlçelerdeki abone sorunlarını çözebilmek adına ‘İlçeler Abone Şube Müdürlüğü’ kurduk.Çalışanlarımıza vereceğimiz eğitimlerle birlikte, ilçelerde hizmet standardizasyonu oluşturacağız. Çalışanlarımızın daha verimli ve üretken olması adına eğitimlerimizi sıklaştıracağız” dedi.


 
MESKİ Genel Müdürü Alaeddin Alkaç, eğitimlere Anamur, Bozyazı, Aydıncık, Gülnar, Silifke, Mut, Erdemli ve merkez ilçelerden toplam 102 çalışanın katıldığını belirterek,  “Tarsus ve Çamlıyayla’da çalışan personellerimiz de devam edecek eğitimlerimize katılım sağlayacaklar.MESKİ genelinde çalışan abone operatörleri, kaçak saha çalışanları, okuma sorumluları, ALO 185 personelleri, açma-kesme operatörleri ile basın yayın ve halkla ilişkiler personellerimizin katılımıyla verilen eğitimler sayesinde abonelik ve mevzuatta oluşabilecek sıkıntıları kısa sürede gidererek, vatandaşlarımıza daha hızlı bir hizmet sunmayı hedefliyoruz.Vatandaşların problemlerine kısa sürede çözüm üretmekte giderek uzmanlaşan ve eğitimlerle kendini geliştiren kadromuzla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.Eğitimlerde, Abone İşleri Daire Başkanı Fatih Murat Aydınlı’nın yanı sıra Genel Müdürlük Danışmanı Tahsin Biçer, İlçeler Abone Şube Müdürü Halil İbrahim Saygın, Yüksek Tüketim Şube Müdürü Erdinç Çetin, Tahakkuk Şube Müdürü Serkan Fidancı ve Kaçak Kontrol Şube Müdürü Mehmet Ali Çağlar tarafından abonelik ve mevzuat hakkında bilgiler verildi.
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1