Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Mutlu Personel İçin Mersin Büyükşehir Belediyesi Çalışanlarına Motivasyon Eğitimi

Çalışanlarının daha motive ve mutlu olması için harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi, personeline konuyla ilgili eğitim veriyor.
Tarih: 13 Ağustos 2019 Salı 00:38
Güncelleme: 13 Ağustos 2019 Salı 00:44
Mutlu Personel İçin Mersin Büyükşehir Belediyesi Çalışanlarına Motivasyon Eğitimi
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Cansu Polat / Editör Cansu Polat / Editör

Çalışanlarının daha motive ve mutlu olması için harekete geçen Mersin Büyükşehir Belediyesi, personeline konuyla ilgili eğitim veriyor.

Daha verimli ve kaliteli hizmetlerin ortaya çıkmasını hedefleyen Büyükşehir, düzenlediği Kişisel Motivasyon Yönetimi Teknikleri eğitimi ile personeline verdiği önemi bir kez daha gösterdi.

Mutlu personel için motivasyonun önemini dikkate alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, daha verimli ve kaliteli hizmetlerin ortaya çıkması için personele yönelik motivasyon eğitimi veriyor.

Eğitimle personelin psikolojik sağlamlığı ve pozitif psikolojik bakış açısıyla iletişim tekniklerini öğrenerek, hem kendi içsel motivasyonlarına hem de iş ve yapılan görevin kalitesinin artmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

2019 Yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi personeline yönelik olarak Kişisel Motivasyon Yönetimi Teknikleri eğitimi veriliyor.

Eğitimle personelin gerek sosyal hayatında, gerekse iş yaşamında motivasyonlarının artırılması, psikolojik anlamda sağlıklı kalmaları hedefleniyor.

Tüm personel katılıyor

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen eğitim, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı personelleri ve iç eğitmenleri Uzman Psikolog Yücel Şavklı ve Gizem Kıtlıkoğlu tarafından verildi.Büyükşehir Belediyesi personellerinin tamamını kapsayan eğitimlere personellerin iş akışını aksatmayacak şekilde katılım sağlandı.

Her ay periyodik olarak gerçekleştirilen eğitimlere, Büyükşehir çalışanlarının tamamı belirlenen gruplar halinde katılıyor.Çalışanlara iş yaşamında nasıl motive olacakları anlatıldı

İlk olarak motivasyonun ne olduğunun anlatıldığı eğitimde, motivasyon becerilerini geliştirebilme, motivasyon gücünü iş yaşamında uygulayabilme, motivasyon ve pozitif psikoloji arasındaki ilişkiler, pozitif psikoloji ve iş motivasyonu ilişkisi, pozitif motivasyonun sosyal yaşantı üzerindeki etkileri ve psikolojik sağlamlık becerisi edinme kuralları hakkında personel bilgilendirildi.Motivasyonun neden önemli?

Motivasyon hayatın her alanında karşımıza çıkan en önemli konuların başında geliyor. İş hayatında verimliliği ve yapılan işin kalitesini belirleyen faktörlerden biri olan motivasyon, insanın olumsuz ya da olumlu bazı eylemlerde bulunmasını ve belirli bireysel isteklerine ulaşmasını, böylece tatmin olmasını sağlayan güç olarak tanımlanıyor.

Kişinin motivasyonu ne kadar yüksekse, yapılan işin o kadar başarılı ve kaliteli olacağı vurgulanıyor. Bu nedenle motivasyon kişinin verimi ve başarısı üzerinde doğrudan etkili olduğu ifade ediliyor.


Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1