Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Ölen eşe 24 saat kuranı kerim okutuyor

Mersinli işadamının 1 ay önce ölen eşinin mezarı yanına kurulan çadırda görevli 5 hoca, 24 saat süreyle Kur'an-ı Kerim okuyup dua ediyor.
Tarih: 3 Kasım 2004 Çarşamba 11:15
Ölen eşe 24 saat kuranı kerim okutuyor
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
 Mersin'de her Ramazan ayında izdihama yol açan zekat dağıtımı ile adını duyuran Bayam Ticaret'in sahibi işadamı Mehmet Bayam'ın 1 ay önce ölen eşi Sakine Bayam'ın mezarı başına kurulan çadır, görenleri şaşkına çeviriyor.

Mersin Şehir Mezarlığı içerisindeki mezar üzerine kurulan çadırda görevli 5 hoca, 24 saat süreyle merhume için Kur'an-ı Kerim okuyup, dua ediyor.

Çayları, yemekleri, gün boyunca gerekli tüm ihtiyaçları çadırda bulunan hocalar, vardiyalı olarak Sakine Bayam'ın ruhuna Kur'an okuyor.

Gece-gündüz devam eden hatim nöbeti biten görevli hoca, çadırda bulunan yatakta yatıp kalkıyor. Önünde Türk Bayrağı dalgalanan çadırın işadamı Mehmet Bayam'ın isteği ile yaklaşık 1 ay önce kurulduğu belirtiliyor.

Çadır içerisindeki mezar başında gece gündüz Kur'an okuyup dua eden hocalardan Mehmet Kutlu, buradaki amacın sadece ölen kişinin ruhuna Kur'an okumak olduğunu belirterek, "Kur'an okunan yere rahmet hasıl olur" dedi.

İşadamının yakın arkadaşları olduğunu belirten Kutlu, bu iş için herhangi bir ücret alma konusunun konuşulmadığını belirtti. Çadırın Ramazan Bayramı'na kadar burada kalacağı kaydediliyor.
Etiketler:
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1