Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/Sekiz Okulun kantin ihalesi yapıldı

İhale Sonucu Paralar Özel İdareye Gidecek
Tarih: 21 Ekim 2004 Perşembe 09:17
Sekiz Okulun kantin ihalesi yapıldı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
Sekiz ilköğretim okulunun kantin ihalesi dün Milli Eğitim Müdürlüğünde yapıldı. İhale sonucu paralarının tamamı Özel İdare bütçesine gidecek.

Dün Milli Eğitim Müdür Yardımcıları nezaretinde yapılan kantin ihalesine katılan ilköğretim okulları şunlar: "Saime Özçürümez, Yüzüncüyıl, Lütfiye Benli, Sakarya, Fatih Sultan Mehmet, Çağlayan, Yenice-Buminhan Temizkan, Yenice-Atatürk İlköğretim Okullarının kantin ihalesi yapıldı.

İhaleye çok sayıda vatandaş katıldı. İhaleden gelecek kira bedellerinin tamamı Özel İdare bütçesine katılacak. Eskiden Milli Eğitim Vakfı, Milli Eğitim Müdürlüğü çoğunluğuda okula kalırdı.

Okul birçok ihtiyacını gelen bu paralarla karşılardı. Şimdi öyle mi? Okul Müdürü ihtiyacını Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe ile bildirerek Milli Eğitim Müdürlüğü- İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Milli Eğitim, Valiliğe bildirerek; valilikte ihale yapacak ve daha sonra ihtiyaçları okula gönderilecek. Buda en az bir kaç ayın geçmesi demek.

Böyle sistemle eğitim olur mu? anlamak oldukça güç. İhale nerede yapılıyorsa oranın Milli Eğitim Müdürlüğü bu ihtiyaçları gidermeli.

Okul ve Milli Eğitim Müdürlükleri, paranın harcamalarını yapmalılar? Eğitim sistemi her geçen gün karmaşık hal alması vatandaşları öğretmen ve idareceleri çok zor şartlarda çalışma ortamına sürüklemektedir.
Etiketler:
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1