Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/SSK Hastanesinde ilaç sıkıntısı

Tarsus Sosyal Sigortalar Hastanesinde hastalara doktorlar tarafından yazılan ilaçların başka bir benzeri verilmesi hastalarca şikayet konusu olmaya başladı.
Tarih: 25 Ekim 2004 Pazartesi 09:44
SSK Hastanesinde ilaç sıkıntısı
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
 Son bir kaç haftadan bu yana artmaya başlayan ilaç sıkıntısı yüzden hastalar gerek psikolojik gerekse fiziksel anlamda kendilerini kötü hissettiklerini gazetemize bildirerek bu konuda yetkilerin soruna çare bulmasını istediler ve konu ile ilgili olarak şunları söylediler: "Özellikle son bir kaç haftadan bu yana SSK hastanesinde doktorların yazdığı reçetedeki ilaçların hep bir benzeri veriliyor.

Bunun sebebini sorduğumuzda ellerinde aynı ilaçların bulunmadığından dolayı; ilacın bir benzerinin verildiğini söylediler. Tansiyon ilaçlarının yanısıra şeker hastalarına verilen ilaçların hep bir benzerinin verilmesi artık bizleri rahatsız etmeye başladı.

Aynı zamanda antibiyotik ilaçlar içinde durum aynı. Yetkilere seslenerek; buna bir çare bulmalarını istiyoruz. İnsan hayatının her türlü kısıtlamadan önce geldiğini düşünüyoruz" dediler.

Gazetemize gelen şikayetleri SSK Başhekimi Azmi Hoplamaz'a ilettik. Hoplamaz, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Kamu ihale kanununa göre ihaleyi, açık ihaleye açık ihaleye çıkarıp aynı formülü içeren ilaçların ihalesinde hangi firma daha ucuz fiyat veriyorsa onu almak mecburiyetindeyiz.

İlaç ihalelerinin ödemesini biz yapmıyoruz. Bunları İstanbul'da devlet tarafından kurulmuş olan kurum tarafından incelenip ödeniyor."dedi
Etiketler: ,
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1