Mersin'den Sondakika Haberlerinin Cep Telefonunuza Bildirim Olarak Gelmesini İster misiniz?

:

:

:

/SSK'DAN ALMANYA'DA ÇALIŞIP EMEKLİ OLANLARA DUYURU

SSK İl Müdürlüğü, Almanya'da çalışıp emekli olan Türk işçilerinden İşletme Emekli Sandığına üye olanların, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bir dilekçe ile başvurarak maaş veya tazminat haklarını alabileceğini açıkladı.
Tarih: 3 Kasım 2004 Çarşamba 11:16
SSK'DAN ALMANYA'DA ÇALIŞIP EMEKLİ OLANLARA DUYURU
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
Sıla Hacıosmanoğlu / Editör Sıla Hacıosmanoğlu / Editör
Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre Almanya'da emekli olan Türk işçilerin, İşletme Emekli Sandıkları üyeliklerinden doğan haklarını kullanabilmeleri için işçinin en 10 veya 12 yıl aralıksız çalışması, işten ayrıldığında 35 yaşını doldurmuş olması şartı aranıyor.

SSK Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, hak sahibi işçinin bizzat kendisinin, ölüm durumunda ise hak sahibinin eşinin veya çocuklarının üyesi olunan İşletme Emekli Sandığı'na başvurması ve zorunlu Alman Sigorta Kurumları'ndan aylık bağlandığını ya da prim iadesi yapıldığını gösterir belgelerin fotokopisinin ilgili kuruma verilmesi gerektiği belirtildi.

Hak sahipleri, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Yurtdışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne çalışılan işyerlerinin adresini, çalışmalarla ilgili mevcut belgeleri ve nüfus kayıt örneğini içerir dilekçe ile başvurması gerekiyor.
Etiketler:
Mersin Radikal ©2017 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1