Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Halkkent Çocuk Gelişim Merkezinde eğitim gören çocuklar, ’Dünya Sevgi Günü’nü aileleriyle birlikte kutladı.

Öğretmenleriyle bir süredir ’Sevgi Günü’ne hazırlık yapan çocuklar, annelerine hazırladıkları gösterileri sundu. Öğretmenleriyle sevgi duvarı oluşturarak annelerine söylemek istediklerini mektuba yazarak duvara asan çocuklar, annelerine duygu dolu anlar yaşattı. Mandala yaparak keyifli vakit geçiren aileler ise ikramlıklar eşliğinde sohbet etti.

Etkinliğe katılan Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, Büyükşehir Belediyesinin Çocuk Gelişim Merkezlerinin oldukça güvenli bir ortamı olduğunu söyledi. Öğretmenlerin çocuklara gereken özeni ve önemi gösterdiklerini ifade eden Seçer, "Çocukların özgüveni gelişiyor, paylaşmayı ve birlikte hareket etmeyi öğreniyorlar. Bunun da eğitmenler eşliğinde olması oldukça avantajlı. Ergenliklerinde ve yetişkinliklerinde bunun etkisi ortaya çıkıyor" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık da ’Dünya Sevgi Günü’ kapsamında Halkkent ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezlerinde eş zamanlı etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Aileler mutlu

Çocuğu merkezde eğitim gören Özlem Karağan, kızının kendisine yazdığı notu okuyunca oldukça duygulandığını dile getirdi. Karağan, "Çalıştığım için kızımla ayrı kalıyoruz. Kızım bu aralar sürekli sarılmak istiyor ve sevgisini bu şekilde gösteriyor. Notta da ’sarıl bana’ yazıyordu. Çok mutlu oldum, çok da duygulandım” ifadelerini kullandı.

Sıcaklar etkiledi yenidünyada hasat erken başladı: Fiyatı üreticisini sevindirdi Sıcaklar etkiledi yenidünyada hasat erken başladı: Fiyatı üreticisini sevindirdi

Etkinliğe katılan annelerden Sümeyye Yeter, kızının merkeze yeni başladığını ancak kısa sürede birçok olumlu değişim gözlediğini belirtirken, Büşra Karakuyu ise "Kızım bana çok düşkün. Herkes ’kızın seni asla bırakamaz’ diyordu ama biz bir hafta gibi kısa bir sürede, öğretmenlerim sayesinde bunu hallettik” diye konuştu.