2019’da Türkiye’de kurulduğu günden bu yana terapiyi herkes için erişilebilir kılma misyonu ve etik ilkelere bağlılığıyla çalışan Hiwell, önceki turlarda almış olduğu 1.6 milyon dolar yatırımla Türkiye, Yunanistan ve Portekiz’de de lider online terapi platformu konumuna geldi.

Dünya genelinde 700 binden kişiye anadillerinde terapi hizmeti sunan Hiwell İtalya, İspanya ve Brezilya dâhil 8 ülkede yüksek lisansları ve diplomaları doğrulanmış 1200’ü aşkın lokal uzman psikologla çalışıyor. Bireylerin ihtiyaçlarına yönelik profesyonel destek sağlayarak, psikolojik iyilik hallerini ve yaşam kalitelerini artırmaya odaklanan Hiwell aracılığıyla, dünyanın her yanından danışanlar kendi anadillerinde terapi almanın ayrıcalığını yaşıyor. 

Yolculuğuna Türkiye’de başlayan online terapi platformu Hiwell, hizmet verdiği Avrupa ülkelerinde de güçlü bir büyüme gösteriyor. Hiwell Kurucusu ve CEO’su Ali Ozan Özçiçek, Türkiye dışındaki ülkelerdeki gelirlerinin, Türkiye gelirlerine yaklaştığını ifade ederek, “Ürünümüzü ve modelimizi Türkiye’de geliştirdikten sonra Avrupa ülkelerinde de ürün-pazar uyumunu yakaladık” dedi.

Global düzeydeki başarısının ardından Hiwell, Seri A Öncesi yatırım turunda 28.5 milyon dolar değerleme üzerinden 3.5 milyon dolarlık yeni yatırımını tamamladı. Bu yatırım turuna, önceki tura öncülük etmiş ve devam yatırımlarını yapan Boğaziçi Ventures, Eksim Ventures gibi şirketler ile Dr. Hüseyin Başçiftçi gibi melek yatırımcıların yanı sıra Ünlü Portföy Ar-Ge GSYF ve Kinesis Teknoloji Yatırımları A.Ş. ilk kez yatırım yaparak katıldı.

Avon’un Kokularıyla, En Tatlı Anılara Yolculuk Avon’un Kokularıyla, En Tatlı Anılara Yolculuk

“PSİKOLOGLARIMIZI SEÇERKEN ETİK İLKELER KONUSUNDAKİ BİLGİLERİNİ ÖLÇÜYORUZ”

Kurucu ve CEO Ali Ozan Özçiçek, Hiwell’in başarısının altında yatan altın standartları şöyle açıkladı: “Sunduğumuz hizmetin gerektirdiği etik ilkelere bağlı ve yüksek lisanslarını yapmış yetkin lokal psikologların seçiminde yüzde 5 civarında bir kabul etme oranımız var.

Kuruluşumuzdan bu yana platformumuzda hizmet verecek psikologların belirlenmesinde yalnızca yüksek lisans diplomalarını ilgili ülkedeki resmî kurumlardan kontrol etmekle kalmıyor, kapsamlı mülakatlarla hem yetkinliklerini hem de terapistliğe dair mesleki etik ilkeler konusundaki bilgilerini ölçüyor ve eleme yapıyoruz.”

Online terapi, geleneksel terapi yöntemlerini teknolojik imkânlarla dijitale taşırken danışanlar da Hiwell ile mekân sınırlaması olmadan psikolojik destek ihtiyaçlarına mahremiyet ve etik ilkeleriyle ulaşabiliyor.

Online modelin yarattığı değer, geçtiğimiz yıl şubat ayında Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından daha da görünür oldu. Hiwell, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 400'ü aşkın depremzedeye, ücretsiz psikolojik destek ve terapi hizmeti sunarak onların duygusal ve psikolojik iyileşme süreçlerine katkıda bulundu.

“DANIŞANLARIMIZIN KENDİLERİNİ DAHA İYİ HİSSETMELERİNE EŞLİK EDİYORUZ”

Hiwell’in 1200’ü aşkın klinik psikoloğu sayesinde, psikolojik destek alan ve zamandan da tasarruf eden kişilerin; kendi ihtiyaçlarına, sorunlarına, takvimlerine en uygun yetkin klinik psikologlara kolaylıkla ulaşabildiğinin altını çizen Ali Ozan Özçiçek, “Yetkin psikologlardan oluşan uzmanlarımızın ve değer yaratan özgün işlere odaklanan ekibimizin terapiyi herkes için erişilebilir hale getirme misyonumuza bağlılığı sayesinde, 8 ülkede yüzbinlerce insanın yaşamına dokunuyoruz. Bu gerçekten çok özel bir yolculuk ve sunduğumuz hizmetlerle danışanlarımızın kendilerini daha iyi hissetmelerine eşlik ediyoruz” diye konuştu. 

Değer yaratan sürdürülebilir modeliyle tohum öncesi ve tohum yatırım turlarında toplamda 1.6 milyon dolar yatırım alan Hiwell’in doğru bir işe yönelmiş, az miktarda yatırımla globale açılınabileceğinin örneği niteliğinde olduğunu vurgulayan Özçiçek, “Yaptığımız işlerde her zaman yüksek verimlilikle değer yaratmayı önceliklendirerek çalışıyoruz.

Yaptığınız işe inanıp, gerçek ihtiyaçları tespit ederek kaynaklarınızı onlara yönelik kullandığınızda az kaynakla büyük işler yapmak mümkün oluyor” dedi.

Hiwell Hakkında:

Hiwell, terapiyi herkes için erişilebilir kılma misyonuyla, 2019 yılında girişimci Ali Ozan Özçiçek tarafından kurulmuş bir teknoloji şirketidir.

Uzman psikologların, danışanlar ile online olarak seans gerçekleştirmesini sağlayan uygulama sayesinde, danışanlar dünyanın her yerinden kolayca hizmet alabilirken ofis giderlerinden tasarruf eden uzman psikologlar da uygun fiyatlı hizmet sunulabilmektedir. 1200 uzman psikoloğun yer aldığı Hiwell Online Terapi Platformu, psikologlarını onbinlerce başvuru içinden özenle seçmektedir. 

Hiwell’in kişiselleştirilmiş kayıt süreci sayesinde, terapiye başlamak isteyen kişiler beklentilerine ve ihtiyaçlarına uygun bir uzman bulmak için sisteme kayıt yaptıktan sonra kısa bir test çözerek kendilerine en uygun psikologları görüntüleyebilirler. Seçtikleri psikologlarla ücretsiz ön görüşmeler yaparak içlerine en çok sinen uzman ile terapiye başlayabilirler.

Uygulama içerisinden uzmanlar tarafından hazırlanmış birçok içeriğe de ulaşılabilmektedir. Hiwell, terapi ihtiyacı duyan bireylere doğrudan hizmet sağladığı gibi çalışanlarına psikolojik destek vermek isteyen şirket ve kurumlar için de çözümler sunmaktadır.

Editör: Mersin Radikal