Mersin’de hükümlüler, ağaçlandırma, fidan üretimi, ormanların bakımı ve korunması, orman yangınlarıyla mücadele, damga ve mesaha işleri, yol etüt aplikasyon işleri gibi çeşitli çalışmalarda yer alarak doğaya katkıda bulunuyor.

Mersin’de düzenlenen Uluslararası Çocuk Festivali sürüyor Mersin’de düzenlenen Uluslararası Çocuk Festivali sürüyor

Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde yürütülen, hükümlülerin iyileştirilmeleri ve topluma kazandırılmalarına yönelik çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda, Orman Genel Müdürlüğü ile Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü arasında, hükümlülerin rehabilitasyonu amacıyla ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmalarına dair yürütülen uygulama bünyesinde, Mersin Orman İşletme Müdürlüğü Kuyuluk deposunda barındırılan hükümlüler, Orman Bölge Müdürlüğünün yeni yerleşkesindeki peyzaj ve yapay çimlendirme çalışmalarına Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Fulin koordinesinde katkıda bulundu.

Faaliyetlerin, protokol amacına uygun olarak hükümlülerin iyileştirilmeleri ve topluma kazandırılmaları ile kurumda kazandığı becerileri mahkumiyet sonrası devam ettirmelerine yönelik olduğu bildirildi.