Roberto Palomba Türkiye’de Roberto Palomba Türkiye’de

İç ve dış mekân tasarımında sektöre yeni bir soluk getiren Swania Design Studio, genç tasarımcı Seda Çilay Günay tarafından kuruldu.

Başarılı tasarımcıları bir araya getiren Swania Design, İstanbul’da başladığı üretim yolculuğunu Sapanca’da tasarım stüdyosu olarak sürdürmeye başladı.

Yaklaşık sekiz yıldır Voida Atölye adı altında iç mimari ve peyzaj alanlarında hizmet veren Seda Çilay Günay, Ocak 2024 itibarıyla tüm faaliyetlerini Swania Design adı altında devam ettirme kararı aldı. Ahşap ve metal uygulamalar dâhil anahtar teslim projeler sunan Günay, yeni stüdyosuyla tasarım sürecini küresel trend analizi ve kullanıcı vizyonu ile zenginleştiriyor.

Kapsamlı ve Analitik Tasarım Süreci

Swania Design Studio ekibi, iç mimari, dekorasyon ve yaşam tarzları analizleri ile başlayan tasarım sürecinde, kullanıcıların bireysel vizyonunu ve yaşam tarzını merkeze alarak ilerliyor.

Seda Çilay Günay, “Tasarımın mekânın bulunduğu çevre ve coğrafya ile uyumlu olması gerektiğini” vurguluyor. Bu anlayışla yapı malzemeleri, dekorasyon unsurları ve estetik detaylar seçilerek ya da kendi atölyelerinde üretilerek projeler hayata geçiriliyor.

Sapanca’nın Stratejik Önemi

Sapanca’da yer almanın avantajlarına değinen Seda Çilay Günay, “Büyük şehirlerin tasarım süreçlerine olumsuz etkilerinden kaçınmak ve yılın 365 günü doğa ile tasarımı birleştirmek için Sapanca’yı seçtik. İstanbul, Bodrum, Ünye, Sakarya, Bursa, Yalova ve Çanakkale’deki projelerimizle geniş bir kitleye hitap ediyoruz” dedi.

Zamansız Lüks ve Sanat

Swania Design Studio, tasarıma değer verenler için “zamansız lüks” ev aksesuarları ve Devrim Erbil, Süleyman Saim Tekcan, Ergin İnan ve Mercan Dede gibi değerli sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

Stüdyoda düzenlenen sosyal etkinlikler, dekorasyon bilgilendirmeleri ve kahve tadımları ile katılımcılara keyifli deneyimler sunuyor.

İnsanların Yaşam Alanlarına Değer Katıyor

Swania Design Studio, insanların yaşam alanlarına değer katarak onları mutlu, huzurlu, üretken ve paylaşımcı kılmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Seda Çilay Günay ve ekibi, tasarımda “kullanıcı odaklı” ve “çevreye duyarlı” yaklaşımlarıyla fark yaratmayı hedefliyor. Swania Design Studio, iç ve dış mekân tasarımında yenilikçi ve özgün projeleriyle sektörde adından söz ettiriyor

Editör: Mersin Radikal