Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ’33 öretmen buluşması’ etkinlikleri çerçevesinde Erdemli ilçesindeki öğretmenlerle bir araya geldi.

Erdemli Deniz ve Orman Okulundaki programda konuşan Durmuş, herkesin farklı dünya görüşlerine sahip olabileceğini belirterek, "Bunun bir önemi yok. Önemli olan hep birlikte ortak milli ve manevi değerlerimizle evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek, birlik ve dayanışma içinde birbirimize sahip çıkabilmek, zorlukları birlikte aşabilmek, ortak bir sevgi dili oluşturabilmektir" dedi.

Bunu ebru sanatına benzettiğini dile getiren Durmuş, "Biz bambaşka renklerden oluşan harika bir bütünüz. Öğretmenlik mesleği kutsal bir meslek ve siz de bu farkındalıkla, fedakarlıkla, şevkle çalışıyorsunuz. Biliyorum ki zaman zaman zorluklarla karşılaşıyorsunuz. Ben de anneyim, ben de kadınım, özellikle kadın meslektaşlarımın ev ve iş sorumluluğu ile çok yorulduklarını biliyorum. Ancak bizler güçlüyüz, her işin, her zorluğun üstesinden gelebilecek güçte ve inançtayız. Yeter ki sorunlara değil çözümlere odaklanalım. Biz hep birlikte bir aileyiz. Birbirimize sahip çıkacağız. Çocuklarımızın gözlerine baktığımız andan itibaren onların geleceğinden sorumluyuz. Türkiye Yüzyılını birlik ve beraberlik ruhuyla, evlatlarımıza en iyi şekilde eğitim sunarak inşa edeceğiz. Cumhuriyetimizi hep birlikte daha da yükselteceğiz" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, Erdemli temasları çerçevesinde 2014 yılında görevi başında şehit düşen polis memuru Fatih Çevik’in öğretmen eşi Hilal Çevik’i de ziyaret etti. Yüreğindeki acının asla bitmediğini söyleyen Çevik, Durmuş’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.