Konya'da sokakta sevgilisine şiddet uygulayan şahsa müdahale ettiği sırada bir kişinin ölümüne sebep olan Kadir Şeker ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı.

Şeker'in dayaktan kurtardığı Ayşe D., 1 kilo eroinin ele geçirildiği araçta yakalandı. Araçtaki diğer şahsın, Ayşe D.'nin dini nikahlı eşi olduğunu söylemesi ise dikkat çekti.

Konya Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri şüphelendikleri bir araca dün akşam operasyon düzenledi. Operasyonda yaklaşık 900 gram eroin ele geçirildi.

Araçta bulunan Ayşe D. (35) ve Murat H. (26) gözaltına alındı. Ayşe D.'yi kamuoyu, Kadir Şeker'in bir parkta darp edilmekten kurtarmaya çalışırken yanındaki adamın ölümüne neden olması ile tanımıştı.

'DİNİ NİKAHLI' EŞİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre zanlılar emniyete götürülerek sorguya alındı. Murat H., polise Ayşe D.'nin 'imam nikahlı eşi' olduğunu söyledi. Ayşe D.'nin, şiddet gördüğü ve Şeker'in ölümüne sebep olduğu Özgür D. ile de o dönem dini nikahı olduğu iddia edilmişti.

AYŞE D. İLE DİĞER ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ayşe D. gazetecilerin sorularını cevapsız bıraktı. Şüpheliler, nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Şüpheli Ayşe D.'nin emniyetteki ilk ifadesinde, Murat H. ile dini nikahla birlikte yaşadıklarını ve araçta ele geçirilen eroinin ona ait olduğunu söylediği öğrenildi. Murat H.'nin da eroinin kendisine ait olduğunu ancak uyuşturucu satmadığını iddia ettiği belirtildi.

12.5 YIL HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Şeker, olay sırasında Ayşe D.'ye şiddet uygulayan Özgür Duran'a müdahale etmiş, Duran çıkan arbedede kalbinden bıçaklanarak hayatını kaybetmişti. Kadir Şeker 'kasten adam öldürme' suçundan 15 yıl hapse çarptırılmış, mahkeme, cezayı 12,5 yıla indirmişti.

Kadir Şeker ifadesinde 'Kadının ağlama seslerine dayanamadım' diyerek müdahale etmek zorunda kaldığını anlatırken, Ayşe D. olaya müdahale etmeye çalışan Kadir Şeker'e 'Ablacım o benim eşim, sen git' diyerek uyardığını iddia etmişti.