George Hogg'un Yatırımlık Parçaları ile İkonik ve Zamansız Adımlar George Hogg'un Yatırımlık Parçaları ile İkonik ve Zamansız Adımlar

“Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü’nü dünyanın en kaliteli kakao çekirdekleriyle hazırlanan çikolatalarıyla kutluyor.

Kahve Dünyası, bu özel günde herkesi Beyoğlu Çikolatası’nı denemeye çağırıyor. Beyoğlu’nun büyüleyici atmosferini ve tarihi dokusunu yeniden yorumlayan Kahve Dünyası Beyoğlu Çikolatası, %100 Altınmarka çikolatası ile fındıklı ve Antep fıstıklı krokanlarla zenginleştirilmiş, ağızda kolayca eriyen lezzetli dolgularla hazırlanıyor. 

Dünyanın en sevilen lezzetlerinden biri şüphesiz çikolata… Bu özel lezzetin özel bir günü de var; 7 Temmuz 2009 yılından bu yana kakao çekirdeklerinin Avrupa'ya gelişine (7 Temmuz 1550) ithafen dünya genelinde Çikolata Günü olarak kutlanıyor. Çikolatanın kökleri milattan önceye dayanıyor.

Olmekler tarafından ilk kez yetiştirilen kakao ağacının meyveleriyle Mayalar bir içecek yapar. Ardından Aztekler kakao çekirdeklerini öğütüp suya karıştırarak “xocoatl” isimli baharatlı çikolata içeceği hazırlar. Döneminin bu değerli içeceği Amerika’ya gelen kaşiflere ikram edilir, İspanyol kaşifler de bu içeceği vatanlarına götürüp şeker katarak içmeye başlar.

Bu içecek, 1600’lü yılların ortalarında Fransa’da en sevilen lezzetlerden biri olur. İlk sıcak çikolata dükkânı ise bir Fransız tarafından Londra’da açılır. 16. yüzyılda Çikolata Evleri yaygınlaşırken bu içecek sütle içilmeye başlanır. Bugünkü çikolatanın atası olarak kabul edilen ilk çikolata ise İngiliz çikolata üreticisi JS Fry and Sons tarafından 1847'de üretilir.

“Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü’nü birinci sınıf Gana ve Fildişi Sahili menşeli kakao çekirdeklerini ustalıkla işleyerek hazırladığı birbirinden lezzetli çikolatalarıyla kutluyor. Kahve Dünyası’nın çikolataya olan tutkusu bir kakao tanesiyle başlıyor.

Özenle seçilen kakao çekirdekleri, uzmanların ellerinde eşsiz çikolatalara dönüşüyor. Kahve Dünyası mağazalarında her damak tadına uygun onlarca çikolata çeşidi bulunuyor. 

Nostaljik bir lezzet: Beyoğlu Çikolatası

7 Temmuz Dünya Çikolata Günü, çikolata severlere Kahve Dünyası Beyoğlu Çikolatası gibi yılların eskitemediği, özel tatları yeniden keşfetmeleri için mükemmel bir fırsat sunuyor.

Altınmarka çikolatasının zarif dokunuşlarıyla zenginleştirilmiş Kahve Dünyası Beyoğlu Çikolatası, Fındıklı Krokanlı Dolgulu ve Antep Fıstıklı Krokanlı Dolgulu Sütlü ve Bitter çeşitleriyle lezzeti doruklara taşıyor.

Fındıklı Krokanlı Dolgulu Sütlü ve Bitter Beyoğlu Çikolatası, %45 oranında yumuşak fındık krokanlı dolgusuyla, Antep Fıstıklı Krokanlı Dolgulu Sütlü ve Bitter Beyoğlu Çikolatası ise %45 oranında yumuşak Antep fıstıklı krokanlı dolgusuyla öne çıkıyor.

Çikolatanın içindeki yumuşak dolgusu her lokmada ağızda erirken, dolgunun içinde bulunan krokan parçaları ise verdiği keyifle bu lezzeti taçlandırıyor.

Kahve Dünyası’nın Beyoğlu Çikolatası, sadece 7 Temmuz Çikolata Günü’nde değil her gün çikolatanın büyüleyici dünyasına adım atmak ve bu özel lezzetleri deneyimlemek isteyenleri mağazalarına bekliyor.

Editör: Mersin Radikal