Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, geçtiğimiz günlerde kent genelinde etkili olan fırtına ve şiddetli rüzgârın etkisiyle tonlarca atık ve çöpün biriktiği Karaduvar sahilinde temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Akdeniz Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Akdeniz ilçesinde yer alan Karaduvar sahilindeki deniz kumları lazerli plaj eleme makinesi ile süpürülürken, her türlü çöp ve atıktan da temizlendi.

İlk olarak sahili gezerek kontroller gerçekleştiren ekipler, ardından kepçeler yardımıyla sahil boyunca topladıkları tonlarca çöp ile dalgalar sonucu denizden gelen çeşitli atıkları da kamyonlara yükleyerek bölgeden çıkardı.

Ekipler aynı zamanda Millet Bahçesi sahil etabında da temizlik çalışmaları gerçekleştirdi.

“3 Aralık’a ertelediğimiz balık festivaline Mersinlileri bekliyoruz”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, geçtiğimiz günlerde kent genelinde etkili olan fırtına sonucu dalgalarla denizden gelen atıkların ve sahilde zamanla biriken çöplerin temizlenmesiyle, vatandaşların Karaduvar sahilinde yeniden gönül rahatlığıyla vakit geçirebileceğini söyledi.

Başkan Gültak ayrıca, “Akdeniz’de denizi, sahili, balıkçılığı ve tarımsal üretimiyle öne çıkan Karaduvar Mahallemizi cazibe merkezine dönüştürmek için bütün imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz. Nitekim bu hafta sonu beklenen aşırı yağışlar nedeniyle Karaduvar Mahallemizde dördüncüsünü düzenleyeceğimiz geleneksel balık festivalimizi de 3 Aralık 2023 Pazar gününe ertelemek zorunda kaldık. 7’den 70 tüm Mersinlileri ve o gün yolu Mersin’e düşen tüm vatandaşlarımızı 3 Aralık’ta Karaduvar Sahilimize, lezzetin eğlence ile buluşacağı festivalimize bekliyoruz” ifadelerini kullandı.