Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren antika pazarı, koleksiyonerler ve antika tutkunlarını buluşturuyor.

Yenişehir ilçesi İstemihan Talay Caddesi’ndeki Topraktan Tezgaha Pazar Yeri’nde kurulan antika pazarında gramofonlar, radyolar, bakır eşyalar, dikiş makineleri, gaz lambaları, çantalar, vazolar, biblolar, kitaplar, plaklar, fotoğraf makineleri, daktilolar, eski paralar ve antika saatlerle birçok parça, koleksiyonerler, antika tutkunları ve vatandaşların beğenisine sunuluyor.

Mersin ile çevre illerden gelen antikacılar ürünlerini satışa sunarken, antika tutkunları da pazarda yükselen nostaljik şarkılar eşliğinde geçmişe yolculuk yapıyor. Antika pazarı, vatandaşların yanı sıra kendilerinde eksik olan parçaları bulmaya veya yeni eserlerle koleksiyonlarını zenginleştirmeye çalışan koleksiyonerlerin de uğrak noktası olma özelliği taşıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de eşi Meral Seçer ile antika pazarını ziyaret etti. Geçmişe nostaljik bir yolculuk yapan Başkan Seçer, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yetkililerinden pazar hakkında bilgi aldı. Pazarda vatandaşlarla fotoğraf çektiren Seçer, eşi Meral Seçer ile antika eşyaların yer aldığı tezgahları inceledi. Dönem ürünlerini de inceleyen Seçer’e tezgah sahipleri hediye takdim etti.