Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinin destekleriyle, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) tarafından yürütülen ‘Mutlu Et’ projesi çerçevesinde, kanser hastalarına ve ailelerine yönelik panel gerçekleştirildi.

Akdeniz Belediyesinin destekleri ile LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı Adana İrtibat Ofisi tarafından düzenlenen, lösemi ve kanser hastaları ve ailelerinin katıldığı panel, belediyenin konferans salonunda düzenlendi. Etkinlikte, LÖSEV Adana Sosyal Hizmet sorumlusu Gül Şahin, lösemi ve kansere yeni yakalanan çocukların ailelerine, vakfın yardım süreçleri ve 25 yıllık hikayesi hakkında bilgiler aktardı.

Panelde; Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde görevli uzman psikolog Gülnihal Bilim ise ‘Kanserde psiko-sosyal uyum’ başlıklı sunumunda, kanser süreci ve sonrasında sosyal uyumu kolaylaştırmak için gereken yöntemlerden bahsederek katılımcılara bilgilendirmelerde bulundu.

Panel, toplu fotoğraf çekiminin ardından, LÖSEV tarafından ailelere mutlu et paketlerinin verilmesiyle sona erdi.

Projesi kakkında

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, yürüttüğü ’Mutlu Et’ projesi çerçevesinde, yıl boyunca hayırseverlerden topladığı etleri, özel paketlerde ve taze bir şekilde yıl boyunca saklayıp, Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi hastalara ve ailelerine ulaştırıyor.