Genel Sekreter Tok'a CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP Toroslar İlçe Başkanı Cumali Akbaş, daire başkanları, şube müdürleri de eşlik etti. Program, teknik açıdan mahalle muhtarlarını bilgilendirmek, yapılan hizmetleri anlatmak ve gelen talepleri değerlendirmek için düzenlendi.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Selçuk Şahutoğlu, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Engin Yıldırım ve  Yol Asfalt işleri Daire başkanlığı adına Şube Müdürü Erdal Özcan sunum yaparak yapılan hizmetleri muhtarlarla paylaştı.

Daire başkanları muhtarlardan bu hizmetleri vatandaşa anlatmasını ve vatandaşları bu hizmetlerden yararlandırmasını istedi. 
Genel Sekretek Tok da program kapsamında söz alarak, ayrım yapmadan halka hizmet edecek personellere ihtiyaç olduğunu bunları da "MERCEK" de kurs vererek yetiştireceklerini belirtti.

"Biz halka hizmet etmek istiyoruz" diyerek sözlerini sürdüren Tok, ayrım gözetmeksizin herkese hizmet etmek zorunda olduklarının altını çizerek muhtarlardan bir ricade bulundu. Ayrım gözetmeksizin hizmet etmeyen bir çalışanla karşılaştıklarında mutlaka bildirmelerini ve geeğini yapacağını söyledi. 

Düzenlenen program kapsamında söz alan muhtarlar da görüş ve taleplerini bildirip yapılan hizmetler noktasına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Genel Sekreter Olcay Tok'a ve ekibine teşekkürlerini ilettier. 

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.