Mersin Büyükşehir Belediyesinin üniversite öğrencilerine verdiği öğrenim yardımları, hem aileleri hem de öğrencileri rahatlatıyor. İlk taksiti geçtiğimiz günlerde öğrencilerin hesabına yatırılan öğrenim yardımları, ilk ihtiyaçlar için kullanıldı.

Hizmete açtığı Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi ile Mersin’de yaşayan ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin sınav sürecinde yanında olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, üniversiteye yerleştikten sonra verdiği öğrenim yardımı ile öğrenciye ve ailesine katkı sunmaya devam ediyor. Bu yıl öğrenim yardımı tutarlarını meclis kararı ile artıran Mersin Büyükşehir Belediyesi, ilk taksit olarak 2 yıllık fakülte okuyan 4 bin 364 öğrenciye 400 TL, 4 yıllık fakülte okuyan 6 bin 860 öğrenciye 700 TL, 5 yıllık fakülte okuyan 313 öğrenciye 850 TL ve 6 yıllık fakülte okuyan 438 öğrenciye ise 950 TL olmak üzere, 11 bin 975 öğrencinin hesaplarına toplam 7 milyon 229 bin 750 TL yatırıldı.

“Öğrenim yardımımızın geri kalan kısmını taksitler halinde yatıracağız”

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Cem Karakuş, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bu yıl üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin öğrenim yardımlarının ilk ödemesini yılbaşından önce gerçekleştirdik. Bu yıl bizden 11 bin 975 öğrencimiz öğrenim yardımından faydalanacak" dedi.

Kalan tutarları da taksitler halinde yatırılacağını kaydeden Karakuş, “Öğrenim yardımımızın geri kalan kısmını da öğrencilerimize en yakın zamanda taksitler halinde yatıracağız. Bu zorlu şartlarda gerçekten biliyoruz ki hem aileniz hem de öğrencilerimiz zorlanıyorlar. Bizler de bu öğrenim yardımıyla az da olsa öğrencilerimize ve ailelerimize destek olmak istiyoruz” diye konuştu.