T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2021/198 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 26 Ada, 6 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, 1. Kat 1 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız bölüm tam hisse ile borçluya ait olup mesken olarak 1 adet salon-mutfak 1 adet oda 1 adet banyo + wc ve 1 balkondan müteşekkildir. Kuzey- batı cephelidir. Islak zeminlerin yer döşeme kaplaması seramik olup duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Bu dairenin duvarları örülmüş sıva altı elektrik ve su tesisatı döşenmiş duvarların ince sıvası yapılmış banyo-wcnin duvarları seramik kaplanmış gömme rezervuarları monte edilmiş vaziyettedir. Diğer ince iş imalatlarının hiçbiri yapılmamıştır. Brüt alanı 55 m2 net alanı 35 m2dir.Bağımsız bölümün içinde bulunduğu parsel şehir merkezine yakın konumdadır. Ulaşım sorun olmayıp belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı Ticari+ Konut sınıfına girmektedir. Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevilerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir. Binanın ortak kullanımı olan asansör takılmamıştır. Ana merdiven korkuluk, basamak kaplaması vs olarak tamamlanmamış vaziyettedir. Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme eve işçiliğe sahiptir. Binanın yapılış tarzı işçiliği çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.

Adresi : Merkez Mahallesi Serinler Caddesi Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 35 m2
Arsa Payı : 1/14
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticari alan olarak ayrılmış olup blok nizam 5 kat Emsal (yapı yoğunluğu) :2.60 dır.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır
DİĞER : kat karşılığı inşaat hakkı vardır
1. Satış Günü : 29/12/2021 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/02/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİKAG VE KONFERANS SALONU 4. KAT ERDEMLİ/ MERSİN

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 26 Ada, 6 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, 1. Kat 2 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Bağımsız bölüm tam hisse ile borçluya ait olup mesken olarak 1 adet salon-mutfak 1 adet oda 1 adet banyo + wc ve 1 balkondan müteşekkildir.Kuzey- doğu cephelidir. Islak zeminlerin yer döşeme kaplaması seramik olup duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır.Bu dairenin duvarları örülmüş sıva altı elektrik ve su tesisatı döşenmiş duvarların ince sıvası yapılmış banyo-wcnin duvarları seramik kaplanmış gömme rezervuarları monte edilmiş vaziyettedir.Diğer ince iş imalatlarının hiçbiri yapılmamıştır.Brüt alanı 65 m2 net alanı 42 m2dir.Bağımsız bölümün içinde bulunduğu parsel şehir merkezine yakın konumdadır.Ulaşım sorun olmayıp belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı Ticari+ Konut sınıfına girmektedir.Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevilerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Binanın ortak kullanımı olan asansör takılmamıştır.Ana merdiven korkuluk, basamak kaplaması vs olarak tamamlanmamış vaziyettedir.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzem eve işçiliğe sahiptir.Binanın yapılış tarzı işçiliği çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.

Adresi : Merkez Mahallesi Serinler Caddesi Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 42 m2
Arsa Payı : 1/14
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticari alan olarak ayrılmış olup blok nizam 5 kat Emsal (yapı yoğunluğu) :2.60 dır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır
dİĞER : Kat karşılığı inşaat hakkı vardır
1. Satış Günü : 29/12/2021 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 02/02/2022 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH VE KONFERANS SALONU 4. KAT ERDEMLİ/MERSİN

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 26 Ada, 6 Parsel, MERKEZ Mahalle/Köy, Zemin Kat 6 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Asma katlı işyeri tam hisse ile borçluya aittir.Zemin katın brüt alanı 83 m2 asma katın brüt alanı 27 m2 olmak üzere 6 nolu işyerinin toplam brüt alanı 110 m2dir.Dükkan karkası yapılmış duvarları örülmüş ince sıvası yapılmış vaziyettedir.Herhangi bir döşeme kaplaması yoktur.Bağımsız bölümün içinde bulunduğu parsel şehir merkezine yakın konumdadır.Ulaşım sorun olmayıp belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu yapı Ticari+ Konut sınıfına girmektedir.Binaların inşaat nevilerine göre yapılan ayrımda; Binaların taşıyıcı sistemleri esas alınmak suretiyle belirlenen inşaat nevilerine ve yapım tekniğine göre söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Binanın ortak kullanımı olan asansör takılmamıştır.Ana merdiven korkuluk, basamak kaplaması vs olarak tamamlanmamış vaziyettedir.Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzem eve işçiliğe sahiptir.Binanın yapılış tarzı işçiliği çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi kalitesi ve benzeri hususlar nazara alınarak yapılan Bina Sınıflandırmasına göre bu yapı İkinci sınıf inşaat sınıfına girmektedir.
Adresi : Merkez Mahallesi Serinler Caddesi Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : 3/14
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ticari Alan olarak ayrılmış olup blok nizam 5 kat Emsal ( yapı yoğunluğu ): 2.60' tur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.
DİĞER : kat karşılığı inşaat hakkı vardır
1. Satış Günü : 29/12/2021 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 02/02/2022 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH VE KONFERANS SALONU 4. KAT ERDEMLİ/MERSİN

4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 70 Ada, 4 Parsel, KOYUNCU Mahalle/Köy, KOCAKÖY Mevkii, Tapu kayıtlarına göre tam hisse ile borçluya aittir.Parsel limon bahçesi vasfındadır.Parsele giden yol bulunmaktadır.Yeterli toprak derinliği ve kalitesine sahiptir.Her türlü sulu ve kuru tarıma uygundur.İçerisinde Terra Rosa olarak adlandırılan klasik Akdeniz Bölge toprağı mevcuttur.Zirai muhdesat değeri taşıyan 80 adet bitki buluınmaktadır.Zirai muhdesat değeri: 80 adet limon ağacı (19-20yaş) = 41.920,00 TL Zemin değeri=696.000,00 TL Parsel Toplam Değeri = 737.920,00 TLdir.
Adresi : Koyuncu Mahallesi Kocaköy Mevkii 70 Ada 4 Parsel Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 3.480,00 m2
Arsa Payı : DETAYLAR DOSYASINDA MEVCUTTUR.
İmar Durumu : DETAYLAR DOSYASINDA MEVCUTTUR.
Kıymeti : 737.920,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DETAYLAR DOSYASINDA MEVCUTTUR.
1. Satış Günü : 29/12/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/02/2022 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI NİKAH VE KONFERANS SALONU 4. KAT ERDEMLİ/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/198 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/881791/emlak/konut/mersin-erdemli-de-35-m%C2%B2-1-1-daire-icradan-satiliktir-coklu-satis-