T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2020/953 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 13 Ada, 62 Parsel, TÖMÜK Mahalle/Köy, C Blok 12. Kat 26 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu mesken Erdemli Belediyesi sınırları içerisinde kalan ve Erdemli'nin 8 km doğusunda bulunan, D400 Karayolu'nun 350 m güneyinde, Akdeniz'e cepheli konumdaki Flamingo 8 Tatil Sitesi içerisinde kalmaktadır. Taşınmaza yakın konumda çok sayıda havuzlu tatil sitesi, otel, motel,pansiyon, halk plajı mevcuttur. Bölge belediye hizmetleri mevcut olup, toplu taşıma araçlarının güzergâhındadır. Taşınmazda yaz kış kalınabilmektedir.Dava konusu taşınmaz betonarme karkas yapı tarzında ,4/C yapı sınıfında, kütle blok nizam olarak inşaa edilmiştir. Taşınmaz kat irtifakı kurulmuş ve ilgili belediyesinden alınan mimari projesinde yapı ruhsatı 1999/2 dir. Taşınmaz 15-20 yıllıktır. Binanın ortak kullanımı tesisat ve donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu, Elektrik tesisatı,Haberleşme tesisatı, isıtma ve soğutma tesisati mevcuttur. Binaların kullanılış tarzlarına göre yapılan ayrımda söz konusu bu bağımsız bölüm MESKEN sınıfına girmektedir.Taşınmaz zemin 4 İ6 katlı , bitişik nizam her katta 2 daire bulunmakta olup giriş zemin kotu ile demir ferforje kapıdır.Zemin mermer ,merdiven mermer ,merdiven korkulukları demirdir. duvarlar sıva üzeri boyadır. Taşınmazda 2 asansör mevcuttur.Bina dış yüzeyi dış cephe boyası ile kaplı olup çatı terastır.Sitede market ,havuz ,kuaför, emlakçı ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır.Bağımsız bölümün Özellikleri:Meskenin iç fiziki özellikleri olarak; bağımsız bölüm brüt alanı 130,00 m2 net alanı 120,00m2 dir.Mesken asansörün sağında ve merdiven solunda bulunmaktadır. Taşınmaz 2--1 olup , toplam 2 oda, salon mutfak birlikte, 1 banyo ,1 tuvalet 2 adet balkon bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çift aşamalı olup ,demir ferforjeli kapı ile ahşap kapı mevcuttur. Antre zemin seramik ,oda zemini parke duvarlar alçı sıva üzeri boya ,kapı amerikan panel kapı ,camlar pwc, mutfak dolapları mdf ,tezgah granit tezgah arası seramik ıslak hacimler zemin seramik duvarlar tavana kadar fayanstır. Taşınmazın içi boyalıdır.

Adresi : Tömük Mahallesi Şehit Yüksel Ulak CaddesiFlamingo 8 Sitesi. C Blok Kat 12 No:26 Erdemli-Mersin Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 14/12000
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 imar uygulama alanında konut alanı olarak ayrılmış kütle blok yapı nizamdır.
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Satış Vaadi Sözleşmesi : SATIŞ VAADİ VARDIR.VAAD BEDELİ 85.000TL LEHTAR:İSMAİL LALE
Diğer : ERDEMLİ 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNİN 06/02/2020 TARİH VE 2020/65 ESAS SAYILI DOSYASINDA DAVALIDIR(3. KİŞİLERE DEVİR VE TEMLİKİNİN ÖNLENMESİ İÇİN)
1. Satış Günü : 23/11/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/12/2021 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/953 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/09/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.