T.C.ERDEMLİ(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2021/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Mersin ili, Erdemli ilçesi, Kızkalesi Akdeniz Mahallesi, 105 Ada, 9 Parselde kayıtlı 1. kat, 22 nolu bağımsız dairedir.Kızkalesi Mahallesi, Ali Kiya Caddesi, No:21 ZAMBAK SİTESİ, Kat: 1, Daire:22, Kızkalesi-Erdemli/MERSİN adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta olup; elektrik, yol ve su sorunu bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye ulaşım özel araçlarla ve toplu taşıma araçlarıyla rahatlıkla sağlanabilmektedir. Taşınmaz orta-üst gelir seviyesinde hane halkının yazlık deniz evi olarak ikamet etmekte olduğu bölgede konumlanmış vaziyettedir.Etrafında yazlık tatil siteleri, oteller, çeşitli esnaf dükkanları, ulusal market şubeleri mevcuttur. Her türlü sosyal ve kültürel aktivite alanlarına ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir.Satışa konu taşınmaz;batıda Ali Kiya Caddesine cepheli olup, Mersin-Silifke Yolunun 380 metre güneyinde, kıyı şeridinin 135 metre kuzeyinde ve yine kıyı şeridinin 30 metre batısında konumlanmış vaziyettedir. Taşınmazın içinde bulunduğu ana taşınmaz şekil olarak dikdörtgen formda olup, zemini düzdür. Etrafı ihata duvarı ile çevrelenmiş olan ana taşınmazın girişi doğu ve batı cephedeki fotoselli camlı kapıdan sağlanmaktadır. Peyzaj düzenlemesi tamamlanmış olup üzerinde zemin + 2 katlı betonarme karkas olarak imal edilmiş bina bulunmaktadır. Betonarme karkas olarak imal edilmiş zemin+2 katlı binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı olup, çatısı üzerinde gezilebilen teras çatılıdır. Blok girişi doğu ve batı cephelerdeki fotoselli kapıdan sağlanmaktadır. Bina girişinde zemin ve merdivenler seramik ile kaplanmıştır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadan imal edilmiştir.Yapının imalatı için Silifke Belediyesince tanzim edilmiş olan 10.06.1983 tarih ve 10/20/44 sayılı yapı ruhsatı mevcuttur. Taşınmaz güney ve doğu cephelidir. Dairenin kapısı iki aşamalı olupdemir ferforje kapı ve ahşap kapı bulunmaktadır. Kapının üzerinde 21 numara kolunda ise 16 numara yazmaktadır. Antre zemin seramik, oda zemini seramik duvarlar alçı sıva üzeri boya, kapı Amerikan panel kapı, camlar pwc, mutfak dolapları mdf, tezgah arası fayans, ıslak hacimler zemin seramik duvarlar tavana kadar fayanstır. Vitrifiyeler mevcuttur. Ancak duşakabin yoktur. Taşınmazın içi boyalıdır. Doğu ve güney cepheli olup, kat irtifakına esas mimari projesine göre; antre, hol, salon + mutfak, 2 oda, banyo + wc ve 1 balkondan oluşmaktadır. Taşınmazın brüt alanı; 90,00m², net alanı ise 77,00m² olarak hesaplanmıştır.Bağımsız bölüm taşınmaz; asansör çıkışına sağda, merdiven çıkışına göre solda konumlanmıştır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap kapıdır. Tüm alanlarda zemin seramik ile kaplanmıştır. Bağımsız bölüm taşınmazın yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.

Adresi : 105 Ada 9 Parsel Sayılı Taşınmaz Üzerinde Kurulu 1.Kat 22 Nolu Bağımsız BölümErdemli / MERSİN
İmar Durumu : İnşaat tarzı 5 kata imarlıdır.
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 16/02/2022 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 15/03/2022 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : ERDEMLİ ADLİYESİ 5.KAT SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2022

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir

https://www.ilan.gov.tr/ilan/913529/emlak/konut/mersin-erdemlide-77-m%C2%B2-2-1-daire-mahkemeden-satiliktir