T.C.ERDEMLİ İCRA DAİRESİ

2014/602 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Mersin İl, Erdemli İlçe, 448 Parsel, ARPAÇBAHŞİŞ Mahalle/Köy, P Blok 1. Kat 2 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz tapu kayıtlarında Mesken olarak geçmektedir. Bahse konu taşınmaz; Z+5 katlı betonarme bir yapıda bulunmakla beraber; 1 adet açık mutfaklı salon, 2 adet oda, 1 adet banyodan {içinde klozet ve duşakabin mevcuttur) ve 2 adet balkondan müteşekkildir. Bahse konu bağımsız bölümde 2 adet balkon bulunmakladır. Islak hacimlerin yer döşeme kaplaması seramik olup, duvarlar tavana kadar fayans ile kaplıdır. Bu meskenin yer döşeme kaplaması seramik, duvar ve tavanlar İse kaba sıva üzeri boyalı olup,tavanlarda kartonpiyer de mevcuttur. Dairenin giriş kapısı demir panjur ve ahşap kapı olup; iç kapı kanal, kasa ve pervazları pres amerikan panel kapıdır, ayrıca balkon kapısı ve pencereler pvc doğramadır. Bahse konu mesken doğu-batı cephelidir. Mutfakla tezgah altı ve üstü dolapları, tezgah üstü mermer imalatları İle dairenin sıhhi tesisat ve elektrik tesisat işleri tamdır. Bu dairenin İçinde bulunduğu sitenin çevre düzenlemesi tamamlanmış durumda olup, genel kullanıma açık havuz bulunmaktadır. İlgili dairenin de içinde bulunduğu blok asansörlüdür. İlgili dairenin oturumu brüt 98 m2dir.bu yapı, Konut sınıfına girmektedir, söz konusu yapı, Betonarme karkas bina sınıfına girmektedir.Binanın ortak kullanımı tesisat vc donanımı olarak; Kanalizasyon, Şehir suyu, Elektrik tesisatı, ısıtma şekli sistemi klima mevcuttur,Binanın dış cephesi kara kumlu sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyanmıştın Bina dış giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Binanın giriş zeminleri mermer ile kaplanmıştın Giriş yan duvarları kumlu sıva üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer ile kaplanmış olup, demir doğrama korkulukları vardır.Ulaşım sorunu olmayıp, belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Söz konusu yapı orta sınıf kalite ve özellikte malzeme ve işçiliğe sahiptir,yapı, İkinci sınıf İnşaat sınıfına girmektedir.

Adresi : Arpaçbahşiş Mahallesi, 303 Sokak, Yıldıztaşı Tatil Sitesi No:7, P Blok K:1 No:2Erdemli / MERSİN
Yüzölçümü : 14.591,00 m2
Arsa Payı : 40/14200
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bahse konu taşınmazın içinde bulunduğu parsel, Konut alanı olarak planlanmış olup; inşaat yoğunluğu E 1.50'dir,
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Detaylar dosyasındadır
1. Satış Günü : 25/01/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/02/2022 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Erdemli Belediye Başkanlığı Nikah ve Konferans Salonu 4. kat Erdemli/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere satış ilanının ilanen tebliğ yerine geçeği,

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/602 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/897855/emlak/konut/mersin-erdemlide-98-m%C2%B2-2-1-daire-icradan-satiliktir