T.C.GÜLNAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2021/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın Özellikleri: Mersin İli, Gülnar İlçesi, 172 Ada, 12 Parsel, Sipahili Mahallesi , Karayer Mevkii de bulunan satışa konu taşınmazın Yuvam Köşk Baha sitesi adında 72 adet dubleks meskenin olduğu bir sitededir. Satışa konu 17 nolu dubleks mesken parselin Güneyinde ve site girişinin olduğu kısımda yer almaktadır. Dışarıdan yapılan incelemeye göre giriş kapısın çelik kapı, dış doğramalarının ahşap ve PVC olduğu, dış cephe boyasında yer yer dökülmeler olduğu, genel görünüm itibariyle bağımsız bölümün bakımsız kaldığı anlaşılmıştır. Mimari projesine göre 110 m2 yüz ölçümünde olduğu, zemin katta açık mutfaklı salon, WC, 2 Adet teras, banyo ile bir balkondan müteşekkildir. Sitenin çevre düzenlemesi, peyzajı yapılmış olup siteye ait yüzme havuzu bulunmaktadır. Sipahili mahalle merkezine ve Antalye-Mersin D-400 Yoluna 500 Metre, Akdeniz'e 750 Metre mesafede yer almaktadır. Bütün özellikleri ile birlikte taşınmazın değeri 180.000,00 TL olarak belirlenmiştir.

Adresi : Sipahili Mah. 172 Ada 12 Parsel Karayer Mevkii Gülnar / MERSİN
Yüzölçümü : 110 m2
Arsa Payı : Tapu kaydı gibidir
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 14/12/2021 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/01/2022 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Tapu müdürlüğü İcra satış salonu

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/866128/emlak/konut/mersin-gulnarda-110-m%C2%B2-dubleks-ev-mahkemeden-satiliktir