Milli Eğitim Bakanlığınca iller arasında düzenlenen ’100. yıl ve eğitim’ konulu kısa film yarışmasında, Mersin il Milli Eğitim Müdürlüğü hazırladığı ’Unutulmaz’ adlı kısa film ile birinci oldu.

100. yıla özel ’eğitim’ temalı kısa film yarışmasının ödül töreni, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in de katıldığı törenle gerçekleştirildi. Törene, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile film ekibindeki öğretmen ve öğrenciler de katıldı.

’Unutulmaz’ adlı film ekibini başarısından dolayı kutladığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, "Türkiye yüzyılına şevkle, geçmişten aldığımız değerleri büyüterek, azimle ulaşabiliriz. Mut ilçemizin Kurtuluş köyünde çekilen bu film çok anlamlı. Kurtuluş; muhtarı, imamı, genci ve yaşlısı el ele vererek oldu. Gayret ettik, gayret etmeye de devam edeceğiz. Bizim hikâyemiz kahramanlık dolu, bunu yaşatmak da biz eğitim liderlerinin asli vazifesidir. Tekrar ekibimi kutluyorum, gurur duydum. Ülkemiz için elimizden geleni yapacağız. Biz hedefe ulaşamasak da çocuklarımıza, gençlerimize yol açacağız, ortam hazırlayacağız. Başarılar, ödüller gelecektir. ’Unutulmaz’ filmimizde de geçiyor ya ’Biz yapamasak da bir gün yapacak birileri çıkacaktır’. O birileri bizim çocuklarımız, bizim gençlerimiz. Önemli olan gayret içinde olmamız" dedi.