T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ
2018/700 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 0 Ada, 4185 Parsel, TAŞUCU Mahalle/Köy, Kum Mevkii, Taşınmaz üzerinde 2 katlı betonarme yapı bulunmaktadır.Yapının iç ve dış cephe sıva ve boyasının tamamlanmış olduğu, dış kapı ve pencere doğramalarının ahşap olduğu, zemin kat pencere korkuluklarının demir olduğu, taşınmazın üzerinde kırma çatı bulunduğu, arsanın çevresinde bahçe duvarının yapılı vaziyette olduğu, balkon içi seramik döşeli olduğu tespit edildi. balkon korkuluklarının dekoratif korkuluktan yapılı olduğu tespit edildi. Taşınmaz bakımlı vaziyettedir. Taşınmaz %100 tamamlanmış haldedir. Taşınmaz konum olarak Taşucu Mahallesinin sınırları içerisinde kalmaktadır. Yapı 3 A yapı sınıfına girmektedir. 2021 ylı birim maliyeti 1360 TL/m2 dir. Taşınmaz üzerinde yaklaşık olarak brüt 220,00m2 yapı alanı bulunmaktadır.Taşınmaz etrafında meskun mahaller bulunmaktadır. Taşınmaz yaklaşık olarak 10-20 yaşlarındadır. Taşınmaz belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın Akdenize uzaklığı yaklaşık 270 metre mesafedir.

Adresi : Taşucu Mah. 4185 Parsel Sayılı Taşınmaz Kum Mevkii .Silifke/MERSİN
Yüzölçümü : 334 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 666.600,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 26/01/2022 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 24/02/2022 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : GÜMÜŞ OTOPARK-Mukaddem mah.A.Türkeş Blv.No:430/B SİLİFKE/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/700 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/892095/emlak/arsa/mersin-silifkede-334-m%C2%B2-arsa-ve-uzerindeki-2-katli-betonarme-yapi-icradan-satiliktir