T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2020/366 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 0 Ada, 404 Parsel, KAPIZLI Mahalle/Köy, Sancıbucağı Mevkii, A Blok 4.kat 1.giriş 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz arsa niteliğinde olup Mimari Kat irtifak projesine göre 2 yatak odası, 2 adet balkon, salom*mutfak, banyo ve antreden oluşmaktadır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalı durumdadır. Dış kapı ve pencereleri Pvc den imal edilmiştir. Söz konusu meskenin bulunduğu site içerisinde havuz, agua park, kamelya alanları gibi ortak kullarım alanları mevcuttur. Yapı içerisinde çalışır vaziyette çift asansör bulunmaktadır. Meskenin güney batı ve kuzey olmak üzere 3 cephesi vardır. Site bölgenin lüks yapı sınıflarındandır. Meskenin net kullanım alanının 58,00m2bürüt
(balkon alanları dahil) 79,00m2 alanı bulunmaktadır.Taşınmaz konum olarak Atakent Mahallesinin merkezi yerinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge genellikle yazlık konaklama amaçlı kullanılmaktadır. Taşınmaz etrafında meskun mahaller bulunmaktadır. Taşınmaz belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın Mersin-Silifke karayoluna mesafesi yaklaşık kuş uçuşu 100 metre mesafe de , Akdenize olan mesafesi de 300 mt.dir.

Adresi : Atakent Mah. Sancıbucağı Sok.No:4 Silifke/Mersin Silifke / MERSİN
Yüzölçümü : 58 m2
Arsa Payı : 12/787
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 25/05/2022 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 23/06/2022 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : GÜMÜŞ OTOPARK-Mukaddem mah. A.Türkeş Blv.No:430/B SİLİFKE

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/366 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/863035/emlak/konut/mersin-silifkede-58-m²-2-1-daire-icradan-satiliktir