Mersin'in Tarsus İlçesi Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, ilçede son günlerde tefecilere yönelik artan şikayetler üzerine harekete geçti.

Tarsus'ta ihtiyacı olanlara faizle borç para vererek senet imzalatan tefecilere yönelik yapılan operasyonda 14 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden biri, çatıda saklanırken, dronla tespit edilerek yakalandı.

Tarsus KOM Büro Amirliğimizce TCK-241 Tefecilik suçuna yönelik yürütülen soruşturmalarda İlçemiz genelinde paraya ihtiyacı olan şahıslara faizle borç para veren, verdiği para karşılığında boş senetlere imza attıran ve daha sonra seneti kendi kafalarına göre doldurup, anapara sabit kalmak suretiyle düzenli olarak faizini müştekilerden temin eden, sonrasında ise senetler hakkında icra takibi başlatan ve bu yöntemlerle müştekilerin taşınmazlarını (evlerini,arsalarını) kendi üzerlerine devir aldığı tespit edilen; (C.K.) , (C.K.), (H.K.), (Ö.G.), (D.G.), (Y.K.),(A.Ç.), (İ.F.), (E.F.), (A.E.), (M.C.), (U.Y.C.), (M.B.), (H.Ç.) ve (M.A.) isimli toplamda 15 şüpheli şahıs hakkında Dron destekli ve Özel Harekat Polisleri ile birlikte 130 polisin katıldığı eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda aranan 14
şüpheli gözaltına alındı diğer 1 şahsın yakalama çalışması devam etmektedir.