T.C.MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2018/240 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Aşağıdaki Taşınmazlar İ.İ.K.nun 133.maddesi gereği satışa çıkarılmıştır.
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 28 Ada, 10 Parsel, MENTEŞ Mahalle/Köy, B Blok 14. Kat 27 Nolu bağımsız böl. Nolu Bağımsız Bölüm :Satışa konu taşınmaz Gazi Mustafa Kemal Bulvarının 800 metre kuzeyinde Hüseyin Okan Merzeci Bulvarının 50 metre ,İstemihan Talay Caddesinin 400 metre güneyinde ,2542 sokak üzerinde yer almaktadır. Taşınmaza yürüme mesafesinde okul, postane, cenaze, market vb.sosyal donatılar mevcuttur. İşbu bölgede belediye alt yapı hizmetleri tam olarak bulunmakta olup taşınmaza ulaşım kolaydır. Taşınmaz konum bakımından dolmuş, otobüs güzargahına yürüme mesafesindedir. Satışa konu taşınmazı bulunduğu ana taşınmaz A,B blok şeklinde, iki blok olarak tasarlanmıştır. A blok Zemin 15 kat, B blok Zemin + 16 kat betonarme karkas olarak yapılmıştır. Ana Taşınmaz mimari projeye göre tamamlanmış olup ana taşınmazda açık otopark, jeneratör, güvenlik ve peyzaj duzenlemelerinin yapılmıştır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu B blok zemin katında giriş holü, sığınak, jeneratör ve hidrofol odası bulunmaktadır. Her katta 2 daireden toplam 32 daire bulunmakta olup, çift asansör vardır. B blok giriş kapısı fotoselli ve şifrelidir. Merdivenlerin mermer kaplı ve demir profil korkulukludur. İç cephe duvarları alçı sıva üzeri boya, dış cephe duvarı ise kaba sıva üzeri boya olarak yapılmıştır. Satışa konu 27 no.lu Bağımsız bölüm, 4 oda, 1 salon , 1 mutfak,1 banyo,1 wc-lavabo, ebebeyn banyosu ve 3 adet balkon olarak tasarlandığı ve Taşınmaz yaklaşık 5-10 yıllıktır. Taşınmaz brüt: 250.00 m2, net alan yaklaşık : 190.00 m2 dir. Taşınmaz güney-kuzey-batı cephelidir. Daire giriş kapısı demir panjurlu çelik kapı, iç kapılar panel kapıdır. Pencereler PVC doğramadır. Antre, mutfak balkon ve ıslak hacimlerin zeminleri granit seramik kaplama; ıslak hacimlerin duvarları seramik kaplamadır. Oda zeminleri parke kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı dekoratif saten boyalı, kısmen duvar kağıdı kaplıdır. Balkon korkulukları alüminyum imalattır. Tavanlarda alçı dekorasyon uygulamaları yapılmıştır. Doğalgaz tesisatı tamdır. Mutfak tezgahı granit, dolaplar lake kaplıdır.

Adresi : Menteş Mah. 2542 Sk. Milenyum 5 Sit. No:1 B Blok 14. Kat Daire 27Yenişehir / Mersin/ MERSİN
Yüzölçümü : 4.562 m2
Arsa Payı : 18/1000
İmar Durumu : E=1.50 yoğunluklu konut alanı
Kıymeti: 65 0.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 09/12/2021 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Mersin İl, Akdeniz İlçe, 1025 Ada, 9 Parsel, NUSRATİYE Mahalle/Köy, OTEL VE ARSA nitelikli taşınmaz satışa çıkartılmıştır. Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Gazi Mustafa Kemal Bulvarının 100 metre kuzeyinde İsmet İnönüBulvarının 650 metre kuzeyinde, Mersinli Ahmet Caddesiüzerinde eski otogar karşısında yer almaktadır. Taşınmaza yürüme mesafesinde okul, hastane, Mersin Limanı, Devlet Kurumları, eczane, market vb.sosyal donatılar mevcuttur. İşbu bölgede belediye alt yapı hizmetleri tam olarak bulunmakta olup taşınmaza ulaşım kolaydır. Taşınmaz konum bakımından dolmuş,otobüs güzargahına yürüme mesafesindedir. Satışa konu 9 parsel sayılıtaşınmaz üzerinde Bodrum+zemin + 5 kattan oluşan bina bulunmakta olup hali hazırda otel olarak kullanılmaktadır. Satışa konu taşınmazın 08/12/2010 tarih ve226/10ruhsatlı mimari projesine göre taşınmazın Bodrum+ Zemin+3 kat olarak ruhsat aldığı , projeye göre bodrum kat otopark, zemin kat restaurant, ofis ve giriş holü, normal katlar her katta 9 daire olmak üzere 110 olarak tasarlandığı, ancak yerinde yapılan incelemede inşaatın bodrum+zemin + 5 kat olduğu, bodrum katta otel odaları, zemin katta resepsiyon, yönetim, mutfak, restorant olduğu, normal katlarda her katta otel odaları bulunmaktadır. Onaylı projede garaj olarak gösterilen bodrum kat, 7 normal kat 2 adet personel odası olarak düzenlenmiştir. Zemin kat giriş holü, resepsiyon, yönetim ofisi, yemekhane, mutfak, wc ve lavabolardan oluşmaktadır. Giriş zeminleri granit kaplı, kolonlar alüminyum kaplamalıdır. Mutfak tezgahı granit, dolaplar lake kaplamalıdır. Islak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Tavanlar dekoratif asma tavandır. Asansörün alınları ve merdiven basamakları mermer kaplı, merdiven korkulukları alüminyum imalattır. Kat koridorları seramik kaplı, tavanları asma tavandır. Otelde toplam 49 konaklama odası bulunmaktadır. Odalar wc+duş+lavabodan oluşmaktadır. Her katta 8 adet oda bulunmaktadır. Oda kapıları mobilya kapı, pencereler alüminyum doğramadır. Zeminler halı kaplı, ıslak hacim zemin ve duvarları seramik kaplamalıdır.Taşınmazın dış cephesi aliminyum kompozit + silikon cephe ile kaplıdır. Taşınmazın koridor, giriş holü, mutfak, resturant, oda banyo zemin kaplamaları seramik; odalar zeminleri halı kaplıdır. İç cephe duvarları alçı sıva üzeri boya, odalarda kısmi duvar kağıdı bulunmaktadır. İç kapılar amerikan panel, merdiven basamakları granit, merdiven korkuluğu aliminyumdur. Tavanlar kısmi alçıpan, taş yönü alçıpandır. Çatıkatında üzerinde güneş enerjisi panellerinin bulunduğu demir profil iskeletli platform oluşturulmuştur. Taşınmaz hali hazırda otel olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın bodrum katı brüt: 137.00m2, zemin katı brüt: 137.00m2 normal katlar brüt:194.00 m2 olmak üzere, taşınmazın toplam inşaat alanı brüt yaklaşık: 1.338.00 m2 dir.

Adresi : Üç Ocak Mah. Mersinli Ahmet Cad. Sultan Otel No:31/Akdeniz / MERSİN
Yüzölçümü : 343,57 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : BL-4 olarak gösterilen blok nizam 4 kata imarlı konut alanı
Kıymeti : 3.750.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydı Gibidir.
1. Satış Günü: 09/12/2021 günü 15:10 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/240 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/10/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/876295/emlak/konut/mersin-yenisehirde-190-m%C2%B2-4-1-daire-icradan-satiliktir