T.C.MERSİN 3. İCRA DAİRESİ

2020/5917 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 367 Ada, 9 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, ana taşınmazda kurulu kat irtifakında 2.kat, 6 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Üniversite caddesi ile Şakir Son Caddesinin kesiştiği kavşağın(Mersin Üniversitesi girişinin olduğu) yaklaşık 350m kuzeydoğusundaki bölgede, güneyi Şakir Son Caddesine Cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle çevrili güney sınırı hariç ihata duvarlı, otopark alanlı, Balım Apart Evleri adıyla anılan 3. sınıf A yapı grubunda, betonarme tarzda inşa edilmiş, Bodrum Kat + Zemin Kat+2 Normal Kat=4 kattan ibaret, Bodrum Katı natamam kaba inşaat halinde Sığınak (Wc ve mutfak nişli ), Kömürlükler ve merdiven mahalli, Zemin katı 2 Dükkan, ortak alanlar ve otopark alanı, Normal katların her biri mesken olarak kullanılan 4' er adet ofis (Mutfak, banyo/wc.li) olmak üzere toplamda 8 Ofis ve 1 adet dükkandan ibaret binada yer almaktadır. Binanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik boya ile boyalı(ön cephe kısmen seramik kaplı), bina giriş kapısı ferfoje demir doğrama, giriş holü zemini merdiven mahallinde sahanlıklar ve alüminyum korkuluklu merdiven basamakları mermer kaplı, giriş tavanı pvc lambri kaplı, giriş holünde kısmen seramik kaplı duvarlar, merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı olup, bodrum katı natamam kaba inşaat halindedir. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Üniversite Caddesinden geçen toplu taşım araçları ile ulaşımları sağlanmaktadır. Taşınmaz Mersin Üniversite girişine, Üniversite Caddesine, Üniversite Caddesi üzerindeki bazı banka şubelerine, marketlere, Sağlık merkezine, semt pazarına, bulunduğu bölgenin okullarına, bazı sosyal donatı alanlarına yakın mesafededir. Taşınmaz ortak alanlar dahil Brüt: 50,25 m2, Net:38,20 m2 büyüklüğünde, batı ve güney cepheli, oda, mutfak, banyo / wc, balkon ve bodrum kat kömürlükten ibaret olup, mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı fabrikasyon panel kapı, iç kapıları amerikan kapı, pencereleri ve balkon kapısı, banyo / wc kapısı pvc doğrama, zeminleri ve banyo / wc duvarları seramik kaplı, alçı sıvalı, duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı, mermerit kaplı mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, banyoda duşakabin, elektrik-su tesisatı mevcuttur. Taşınmazda ve bulunduğu bina ortak alanlarında yapım yılı, kullanım ve genel görünüm itibarıyla %10 yıpranma, %10 yapım eksikliği (Bodrum kat ortak alanları/kömürlükten) bulunmaktadır.

Adresi : Çiftlikköy Mah. Şakir Son Caddesi, Balım Apart Evleri, No:13, Kat:2, No:6 Yenişehir / Mersin/ MERSİN
Yüzölçümü : 641 m2
Arsa Payı : 71/641
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapılaşma yoğunluğuna tabii Konut+Ticari Alana isabet etmektedir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/12/2021 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/01/2022 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 367 Ada, 9 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, ana taşınmazda kurulu kat irtifakında 2. kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Üniversite caddesi ile Şakir Son Caddesinin kesiştiği kavşağın(Mersin Üniversitesi girişinin olduğu) yaklaşık 350m kuzeydoğusundaki bölgede, güneyi Şakir Son Caddesine Cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle çevrili güney sınırı hariç ihata duvarlı, otopark alanlı, Balım Apart Evleri adıyla anılan 3. sınıf A yapı grubunda, betonarme tarzda inşa edilmiş, Bodrum Kat+Zemin Kat+2 Normal Kat=4 kattan ibaret, Bodrum Katı natamam kaba inşaat halinde Sığınak(Wc ve mutfak nişli), Kömürlükler ve merdiven mahalli, Zemin katı 2 Dükkan, ortak alanlar ve otopark alanı, Normal katların her biri mesken olarak kullanılan 4' er adet ofis(Mutfak, banyo/wc.li) olmak üzere toplamda 8 Ofis ve 1 adet dükkandan ibaret binada yer almaktadır. Binanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik boya ile boyalı(ön cephe kısmen seramik kaplı), bina giriş kapısı ferfoje demir doğrama, giriş holü zemini merdiven mahallinde sahanlıklar ve alüminyum korkuluklu merdiven basamakları mermer kaplı, giriş tavanı pvc lambri kaplı, giriş holünde kısmen seramik kaplı duvarlar, merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı olup, bodrum katı natamam kaba inşaat halindedir. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Üniversite Caddesinden geçen toplu taşım araçları ile ulaşımları sağlanmaktadır. Taşınmaz Mersin Üniversite girişine, Üniversite Caddesine, Üniversite Caddesi üzerindeki bazı banka şubelerine, marketlere, Sağlık merkezine, semt pazarına, bulunduğu bölgenin okullarına, bazı sosyal donatı alanlarına yakın mesafededir. Taşınmaz ortak alanlar dahil Brüt: 50,25m2, Net:38,20m2 büyüklüğünde, batı ve güney cepheli, oda, mutfak, banyo/wc, balkon ve bodrum kat kömürlükten ibaret olup, mesken olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı fabrikasyon panel kapı, iç kapıları amerikan kapı, pencereleri ve balkon kapısı,banyo/wc kapısı pvc doğrama, zeminleri ve banyo/wc duvarları seramik kaplı, alçı sıvalı, duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı, mermerit kaplı mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, banyoda duşakabin, elektrik-su tesisatı mevcuttur. Taşınmazda ve bulunduğu bina ortak alanlarında yapım yılı, kullanım ve genel görünüm itibarıyla %10 yıpranma, % 10 yapım eksikliği (Bodrum kat ortak alanları/kömürlükten) bulunmaktadır.

Adresi : Çiftlikköy Mah. Şakir Son Caddesi, Balım Apart Evleri, No:13, Kat:2, No:5 Yenişehir / Mersin/ MERSİN
Yüzölçümü : 641 m2
Arsa Payı : 71/641
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapılaşma yoğunluğuna tabii Konut+Ticari Alana isabet etmektedir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/12/2021 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 14/01/2022 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 367 Ada, 9 Parsel, ÇİFTLİK Mahalle/Köy, Ana taşınmazda kurulu kat irtifakında 1. kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Üniversite caddesi ile Şakir Son Caddesinin kesiştiği kavşağın(Mersin Üniversitesi girişinin olduğu) yaklaşık 350m kuzeydoğusundaki bölgede, güneyi Şakir Son Caddesine Cepheli, diğer yönlerde komşu parsellerle çevrili güney sınırı hariç ihata duvarlı, otopark alanlı, Balım Apart Evleri adıyla anılan 3. sınıf A yapı grubunda, betonarme tarzda inşa edilmiş, Bodrum Kat+Zemin Kat+2 Normal Kat=4 kattan ibaret, Bodrum Katı natamam kaba inşaat halinde Sığınak(Wc ve mutfak nişli), Kömürlükler ve merdiven mahalli, Zemin katı 2 Dükkan, ortak alanlar ve otopark alanı, Normal katların her biri mesken olarak kullanılan 4' er adet ofis(Mutfak, banyo/wc.li) olmak üzere toplamda 8 Ofis ve 1 adet dükkandan ibaret binada yer almaktadır. Binanın üstü gezilebilen dam teras, dış cephesi akrilik boya ile boyalı(ön cephe kısmen seramik kaplı), bina giriş kapısı ferfoje demir doğrama, giriş holü zemini merdiven mahallinde sahanlıklar ve alüminyum korkuluklu merdiven basamakları mermer kaplı, giriş tavanı pvc lambri kaplı, giriş holünde kısmen seramik kaplı duvarlar, merdiven mahallinde duvarlar ve tavanlar plastik boya ile boyalı olup, bodrum katı natamam kaba inşaat halindedir. Taşınmaz Belediye hizmetlerinden yararlanmakta, Üniversite Caddesinden geçen toplu taşım araçları ile ulaşımları sağlanmaktadır. Taşınmaz Mersin Üniversite girişine, Üniversite Caddesine, Üniversite Caddesi üzerindeki bazı banka şubelerine, marketlere, Sağlık merkezine, semt pazarına, bulunduğu bölgenin okullarına, bazı sosyal donatı alanlarına yakın mesafededir. Taşınmaz ortak alanlar dahil Brüt: 50,25m2, Net:38,20m2 büyüklüğünde, batı ve güney cepheli, oda, mutfak, banyo/wc, balkon ve bodrum kat kömürlükten ibaret olup, mesken olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın giriş kapısı fabrikasyon panel kapı, iç kapıları amerikan kapı, pencereleri ve balkon kapısı,banyo/wc kapısı pvc doğrama, zeminleri ve banyo/wc duvarları seramik kaplı, alçı sıvalı, duvarları ve tavanları plastik boya ile boyalı, mermerit kaplı mutfak tezgahı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları, banyoda duşakabin, elektrik-su tesisatı mevcuttur. Taşınmazda ve bulunduğu bina ortak alanlarında yapım yılı, kullanım ve genel görünüm itibarıyla %10 yıpranma, % 10 yapım eksikliği (Bodrum kat ortak alanları/kömürlükten) bulunmaktadır.

Adresi : Çiftlikköy Mah. Şakir Son Cad. Balım Apt. Evleri, No:13, Kat:1, D.No:2 Yenişehir / Mersin/ MERSİN
Yüzölçümü : 641 m2
Arsa Payı : 71/641
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında A-3 (Ayrık Nizam 3 Kat) yapılaşma yoğunluğuna tabii Konut+Ticari Alana isabet etmektedir.
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/12/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/01/2022 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/5917 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve iş bu ilanının tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim sayılacağı ilan olunur.27/09/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.