Mersin'in Silifke ilçesinde ailesinin kayıp başvurusu üzerine jandarmanın her yerde aradığı kadının su kuyusunda elleri arkadan bağlı ve üzerine taş atılmış şekilde cesedi bulunması üzerine tutuklanan 3 şahsın cezası belli oldu. İddialara göre kıskançlık cinayetinde kadının kocasının yanı sıra, kadını öldüren ve olaya karışan komşuya müebbet hapis cezası verildi.

İddialara göre Silifke İlçesi Mukaddem Mahallesi'nde 2 Nisan 2021 tarihinde ailesinin kayıp başvurusu yaptığı 56 yaşındaki Berrin Dalyanoğlu Keskin'in bulunması için jandarma ekiplerince çalışma başlatıldı. HTS kayıtlarında Keskin'e ait cep telefonu sinyalinin 30 Mart tarihinde Kırobası Mahallesi'nde alındığının belirlenmesi sonrası çalışmalar bu bölgede yoğunlaştırıldı.

CANSIZ BEDENİ SU KUYUSUNDA BULUNDU

Jandarma ekiplerince yürütülen arama-tarama çalışmaları sonucu Keskin'in cansız bedeni, aynı bölgede yaklaşık 5 metre derinliğindeki su kuyusunda elleri arkadan bağlı ve üzerine taş atılmış şekilde bulundu. Olayın aydınlatılmasına yönelik Jandarma Suç Araştırma ve Olay Yeri İnceleme ekiplerince yürütülen çalışmada, öldürülen kadının en son görüştüğü kişiler tespit edilerek evlerinde arama yapıldı.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Aramada, Keskin'in ellerinin bağlı olduğu iple benzerlik gösteren aynı ipin parçası A.İ. adlı şahsın evinin ön tarafında bulundu. Soruşturmayı derinleştiren ekipler, A.İ. ile eşi E.İ.'nin ifadesine başvurdu. E.İ.'nin jandarmadaki ifadesinde suçunu itiraf ederek, Berrin Dalyanoğlu Keskin'i kocasından kıskandığı için kafasına taşla vurarak öldürdükten sonra su kuyusuna attığını söylediği öğrenildi.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI,

Cumhuriyet savcısının talimatıyla olayın şüphelisi olarak E.İ., kocası A.İ. ve olaya karıştığı belirlenen komşuları A.E. gözaltına alındı. 3 şüpheli, işlemlerinin ardından 'tasarlayarak adam öldürmek' suçlamasıyla sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

MÜEBBET HAPSE ÇARPTIRILDILAR

Silifke 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde davanın karar duruşması görüldü. Duruşmaya sanıklar ve taraf avukatları katıldı.Savcı esasa ilişkin mütalaasında tüm sanıkların ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Bunun üzerine sanıklar ile avukatları dinleyen mahkeme heyeti kararını açıkladı. Karar da mahkemeye heyeti 3 sanığına 'nitelikli kasten öldürme' suçundan 'ağırlaştırılmış müebbet hapis' cezası verdi. Ancak sanıklara iyi hal indirimi uygulayan mahkeme heyeti, cezayı 'müebbet hapse' çevirdi.