- MERSİN'İN ADAY İSİMLERİ NETLEŞTİ

MERSİN (İHA) - Seçim heyacanın yaşandığı tüm partilerde açıklanan listelerle birlikte adaylık yarışı bu gün sona erdi.

18 Nisan genel ve yerel seçimlerinde Mersin'de partilerini temsil edecek olan milletvekili ve belediye başkan adayları belirlendi. Anavatan Partisi'nden (ANAP) bir önceki dönem Mersin Milletvekili Halil Cin liste dışı kalırken, Demokratik Sol Parti'nin (DSP) ise aday sıralamasının Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra açıklayacağı bildirildi.

Kesinleşen sıralamada, partilere göre şu şekilde oldu:

CHP'nin aday sıralaması: Mustafa Özyürek, Fikri Durmuş Sağlar, Yüksel Burgutoğlu, Ebru Çalışkan, Hüseyin Özcan, Ersoy Bulut, Adil Aktaş, Halil Uysal, Zafer Üskül, Cavidan Demirağ, Ahmet Yorgun ve Faruk Mehmet Akar.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Şefik Zengin, Akdeniz Kenan Yücesoy, Toroslar Burhanettin Erdoğan, ve Yenişehir İbrahim Genç.

ANAP'ın aday sıralaması: Rüştü Kazım Yücelen, Ali Er, Mustafa Özünlü, Ayhan Batmaz, Dursun Duygu Çil, Çağatay Nizam, Niyazi Turanç, Hakan Çimenli, Uğur Kara, Mustafa Kırpık, Faruk Yılmaz ve Turgay Özel.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Adnan Özçelik, Toroslar Abdurrahman Aytekin, Yenişehir Orhan Baydar ve Akdeniz Aykut Kızılkaya.

DYP'nin aday sıralaması. Ayfer Yılmaz, Turhan Güven, Durhasan Koca, Ali Rıza Yılmaz, Adnan Öztürk, Osman Bucak, Fevzi Arıcı, Hasan Ahi, Hasan Aslan, Türkay Kaplan ve Mustafa Kale.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmet Akyol, Toroslar Bilal Kale, Yenişehir Şevket Çamlı ve Akdeniz Sabahattin Kılıçoğlu.

FP'nin aday sıralaması: Saffet benli, Fermane Altın, M. Emin Aydınbaş, Mustafa Şekerci, Osman Kaynar, Asım Akbay, Hilmi Kamberoğlu, Mustafa Oğuz, İbrahim Soysal, Selami Yaşık, İzzettin Günaydın ve Latif turgut.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı; Cafer Uzunkaya, Yenişehir Gülizar Açık, Toroslar Yusuf Ziya Boyraz, Akdeniz Nezir Şendur.
(HK-CN)
24.02.1999 20:42:21 TSI