Mersin Büyükşehir Belediyesi, 25-31 Mayıs Etik Haftası kapsamında düzenlediği bir dizi etkinliği, eğlenceli bir programla sonlandırdı. Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ Genel Müdürlüğü personeline yönelik düzenlenen programda, tiyatrodan konsere birçok eğlenceli etkinlik yer aldı.

Programa Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Etik Komisyonu Başkanı Ali Rıza Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdal Gökayaz, ilgili daire başkanları ve müdürler, etik komisyonu üyeleri ile Büyükşehir ve MESKİ personeli katılım gösterdi. Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu dans gösterisi yaptı. Tiyatro Kulübünün skeci ise izleyenleri güldürdü. Mersin Üniversitesi Cimnastik ve Dans Topluluğunun dans gösterilerinin ardından, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası sahne aldı.

“Etik, kişinin davranışına temel olan ahlak ilkelerinin tümüdür”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, ’Etik Haftası’nın her yıl 25-31 Mayıs tarihleri arasında kutlandığını belirterek, “Etik, kişinin davranışına temel olan ahlak ilkelerinin tümüdür. Etik, halkın ya da toplumun herhangi bir yasaya veya yazılı metne dayanmayan kurallarına ve kanunlarına denir. Tanımlara baktığınız zaman bir sürü tanım çıkartırsınız ama özünde etik; kişinin kendi davranışlarını, kişiliğini ve ahlaki değerlerini ortaya koyar. Her şirketin ya da kuruluşun kendine göre etik kuralları var. Mersin Büyükşehir Belediyesinin de kendine göre bir etik kuralı var. Biz tüm dairelerimizle beraber halkın hizmetkârıyız. Halk bizden hizmet bekliyor. Biz bu hizmeti geçtiğimiz 5 yılda gösterdik. İkinci dönemde ise çıtayı yükselttik. Bu demektir ki, biz geride kalan 5 yıl içerisinde hakikaten çok iyi işler yapmışız. Çalışmışız, halka hizmet etmişiz” dedi.

Halka hizmet ulaştırırken hiçbir ayrım yapmadıklarını, Büyükşehir ve MESKİ olarak kimin ihtiyacı varsa hızla yerine getirdiklerini kaydeden Tok, “Bu çok gurur verici bir olay. Herhangi bir şeye ihtiyacımız olduğu zaman, belediyeyi isteriz değil mi? İşte o belediye hep beraber biziz. Biz bu çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çıtayı daha da yükselterek, önümüzdeki 5 yıllık dönem içerisinde çok daha iyi şeyler yapacağız. Hepinizin Etik Haftası’nı kutluyorum” diye konuştu.

Mersin’de kent temizliği bayram boyunca sürecek Mersin’de kent temizliği bayram boyunca sürecek

“Personelimizin farkındalığını artırmak için çeşitli etkinlikler yaptık”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Etik Komisyonu Başkanı Ali Rıza Özdemir ise “25-31 Mayıs Etik Haftası ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanırken, biz de Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak personelimizin farkındalığını artırmak için çeşitli etkinlikler yaptık. Etkinliklerimize; gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak adına ağaç dikimi ile başladık. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte, ’Etik Haftası’na özel olarak personelimize etkinlikler düzenledik. Etkinliklerimizin içerisinde farkındalığı artırmak için skeçlerimiz, dans gösterilerimiz ve müzik sunumlarımız oldu. Personelimizin hem etiğin farkında olması hem de eğlenmeleri açısından güzel bir gün olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha