Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi, budanan ağaçların dallarını vatandaşlara yakacak olarak dağıtıyor. Bu çerçevede 300 ihtiyaç sahibi aileye 100 ton odun yardımı yapıldı.

Toroslar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından mevsim şartlarına göre düzenli olarak yürütülen bakım ve budama çalışmalarıyla ağaçlar, sağlıklı ve estetik bir görünüm kazanırken, özellikle yol kenarlarında elektrik tellerine değen, kurumuş ve kırılma tehlikesi olan ağaç dalları ve gövdeleri de titizlikle budanarak temizleniyor. Budama işlemlerinden elde edilen ağaç dalları ve parçaları yine ekipler tarafından Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde odun haline getirilip çuvallara doldurularak, belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere teslim ediliyor.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, ’sosyal ve çevik belediyecilik’ anlayışıyla çalışarak, ihtiyaç sahibi kişi ve ailelere imkanları ölçüsünde destek olduklarını söyledi. “Vatandaşlarımızın rahatı ve huzuru için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyen Yılmaz; “Budama işlemlerinden ağaç atıkları oluşuyor. Elde edilen odunları israf etmiyoruz. İhtiyaç sahiplerimize yakacak olarak yardımda bulunuyoruz. Budanan ağaçlarımız, vatandaşlarımızın evini ısıtıyor. Bu çalışmamız da ’sıfır atık’ faaliyetlerimizin bir örneğidir. Çalışmamız kış boyunca devam edecek” diye konuştu.