Mersin'de kurdukları çağrı merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak Alman vatandaşlarını dolandırdıkları iddiasıyla 7 şüpheli gözaltına alındı. 

Mersin Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından Akdeniz İlçesinde bir ofisi çağrı merkezi şekline dönüştürerek Alman uyruklu vatandaşları dolandırdığı tespit edilen; 7 şüpheli şahsın ikamet adreslerinde ve iş yerlerinde, suç ve suç unsurlarının elde edilmesi ve şahısların yakalanmasına yönelik operasyon yapıldı.

Yapılan operasyonda 7 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, adresler ve iş yerinde yapılan aramada; 2 adet ruhsatsız tabanca (vizör ve blown 2000 marka), 1 adet kuru sıkı tabanca, 3 adet şarjör ve 40 adet fişek, 16 adet cep telefonu, 16 adet laptop, 6 flaş bellek, 20 banka kartı, 12 adet sim kart, 10 adet hafıza kartı, 1 adet yüksek kapasite harici disk, 5 adet ajanda ile Alman vatandaşların kimlik ve banka kart bilgileri yazılı dokümanlara el konuldu. 

Mersin’de Kurallara Uymayan Sürücülere 13 Milyon TL Ceza Kesildi Mersin’de Kurallara Uymayan Sürücülere 13 Milyon TL Ceza Kesildi

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Editör: Mersin Radikal