Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Suphi Öner Öğretmenevinde yiyecek, içecek ve alan öğretmenleri sektör buluşması yapıldı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Hizmetler Şube Müdürü Cuma İvrendi başkanlığındaki heyetler, meslek lisesi okul müdürleri, meslek lisesi öğretmenleri ve alan şefleri, toplantıda sektörün ve meslek liselerinin ihtiyaçları, çözüm önerileri üzerine fikir alışverişinde bulundular, yapılması planlanan ’mesleki eğitim çalıştayı’ konusunda görüşlerini belirtiler. Toplantıda çalıştayın çalışma takvimi çıkarıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, planlanan çalıştayın Mersin’deki mesleki eğitim konusunda bir yol haritası oluşturacağını belirterek, "Mesleki eğitim ülkelerin ekonomik gelişmesinde önemli rol oynamaktadır. Her çocuğumuzun ilgi ve yetenekleri doğrultusunda meslek seçimi yapmaları çok önemli. Sektör temsilcileriyle yaptığımız bu toplantılar hem gençlerimize meslek tanıtımı yapmak hem staj, iş imkanı sunmak hem de sektörün değişen yönlerini takip etmek açısından çok kıymetli. Birlikte yol alırsak gençlerimizi meslek seçiminde çok iyi yönlendirebiliriz" dedi.