Mersin Büyükşehir Belediyesine bağlı Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve İLBANK A.Ş. iş birliğinde, Pamukluk İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesinde önemli bir adım daha attı. Her 2 kurumun temsilcileri, proje kapsamında teknik incelemelerde bulunmak üzere Mersin’e geldi.

Güven Park yenileniyor Güven Park yenileniyor

Ziyaret sırasında EBRD ve İLBANK A.Ş. temsilcileri, proje sahasında detaylı incelemeler yaparak, teknik ve finansal açıdan projenin gereksinimlerini değerlendirdi. MESKİ yetkilileri, ziyaretçilere projenin ilerlemesi ve tamamlanması için gerekli olan bilgileri sağladı. EBRD, İLBANK A.Ş. ve MESKİ arasındaki iş birliğinin, Pamukluk İçme Suyu Arıtma Tesisinin başarılı bir şekilde tamamlanması için önemli bir adım olduğu belirtildi.

“Bu iş birliği, Mersin’in içme suyu altyapısının güçlenmesine ve çevresel sürdürülebilirliğinin artmasına katkı sağlayacaktır”

MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, EBRD ve İLBANK A.Ş.’nin, Pamukluk İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesine olan desteklerinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek “Bu iş birliği, Mersin’in içme suyu altyapısının güçlendirilmesi ve çevresel sürdürülebilirliğinin artırılması hedefine ulaşılması noktasında katkı sağlayacaktır” dedi. EBRD proje lideri ve İLBANK A.Ş. yetkilileri ise iş birliklerinin ve projenin başarılı bir şekilde tamamlanması için gereken desteği sunacaklarını ifade ettiler.

MESKİ’nin hayata geçireceği ve bölgenin içme suyu ihtiyacını karşılayacak modern bir altyapıya sahip Pamukluk İçme Suyu Arıtma Tesisinde kullanılacak çevre dostu teknolojiler sayesinde, su kaynaklarının korunmasına da katkı sağlanacak.