Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, içme suyu depolarındaki bakım, onarım ve rehabilitasyon çalışmalarına devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde tüm ilçelerde başlattığı altyapı çalışmalarına hız veren MESKİ, içme suyu depolarının rehabilitasyon çalışmalarını da aksatmadan sürdürüyor. Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar olan tüm su depolarının bakım, onarım ve iyileştirme çalışmalarını sürdüren MESKİ Genel Müdürlüğü, 1 Nisan 2019’dan bu yana toplam 222 adet içme suyu deposunun rehabilitasyon çalışmasını tamamladı.

MESKİ depoları modernize ediliyor

MESKİ Genel Müdürlüğü, suyun her damlasına sahip çıkmak için, içme suyu depolarında iyileştirme çalışmalarını özenle gerçekleştiriyor. Ekonomik ömrünü tamamlayan ve artan nüfus talebine yetersiz kalan içme suyu depolarının yerine, daha teknolojik ve modern içme suyu depoları kazandırılırken, MESKİ İçme Suyu Şube Müdürü Erhan Lami Parlak, “Tüm ilçelerimizde su sızıntılarını engellemek için, daha içilebilir, daha kaliteli, kesintisiz su teminini sağlamaktayız. Bu kapsamda depoların yalıtımı, boya, çevre düzenlemesi ve güvenliğini de sağlamaktayız” ifadelerini kullandı.