Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesince, son dönemin en büyük felaketi olarak bilinen 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar için anma programı düzenlendi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, muhtarlar, belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı programda duygusal anlar yaşandı. Belediye binası önünde düzenlenen programda, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar saygıyla anıldı. Programda; depremin yaralarını sarmak ve benzer felaketlerin önüne geçmek adına alınması gereken tedbirlerin önemine değinildi.

Programda konuşan Başkan Tarhan, depremde hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle andıklarını ve ailelerine başsağlığı dilediklerini belirtti. Tarhan, “Herkesin bildiği bir deyim var; ‘yarın çok geç olacak’ şeklinde. Deprem öyle değil bugün dahil çok geç olabilir. Her an depremi yaşayabiliriz. Maalesef depremde resmi kayıtlara göre 60 bine yakın insanımızı kaybettik. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Umarım ülkemiz bir daha böyle bir felaketi yaşamaz” dedi.