Muğla Büyükşehir Belediyesi Milas’ta Kültür Merkezi yapımı için çalışmalarını hızlandırdı. Başkan Gürün’ün vaatlerinden biri olan Kültür Merkezi için çalışmalar kısa sürede başlayacak.MUĞLA (İGFA) - Turizm, tarım ve kültür kenti olan Muğla’da yatırımlarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Milas’a kültür, sanat alanında hizmet edecek, sosyal hayatı zenginleştirecek Milas Kültür Merkezininyapımına başlıyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’ün seçim vaatlerinden biri olan Milas Kültür Merkezi yapım çalışmaları kısa süre içerisinde başlayacak.

6544 metrekare yapı inşaat alanına sahip olacak Milas Kültür Merkezi’nde 455 kişilik ana salon, 90 kişilik seminer salonu, kent sahnesi, fuaye ve sergi alanları, atölyeler, kafeterya, VIP odası, kulisler, makyaj odaları, terzi, dekor onarım, projeksiyon, simultane çeviri odası, kapalı, açık otopark alanı ve çatısında 160kwhkurulu güce sahip Güneş Enerji Santrali bulunacak.

Muğla’nın turizm, tarım ve kültür kenti olduğunun altını çizen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla’yı bu üç saç ayağı üzerinde hizmet ve projeleri ile geliştirerek geleceğe taşıyacaklarını söyledi. Başkan Gürün; “Muğla, eşsiz, doğal güzellikleri ile dünyanın ve ülkemizin en önemli çekim merkezlerinden biri. Turizm merkezi olmasının yanında bereketli toprakları, başat ürünleri ile tarım kenti olan Muğla geçmişten getirdiği zenginlikleri, tarihe tanıklık etmiş, korunmuş yapısıyla da çok önemli bir kültür kentidir. Kültür kenti Muğla’mızda hemşehrilerimizin bir araya geleceği, sosyal hayatlarına renk katan, farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak kültür merkezleri yapıyoruz. Muğla’mızın tarihi dokusuyla en değerli ilçelerinden biri olan Milas’a Kültür Merkezi yapımına en kısa sürede başlıyoruz. Özellikleri ile birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak, hemşehrilik duygularını arttıracak bu merkez Milasımıza çok yakışacak.” dedi.