İşte Netflix dünyasının 2021 yılı itibarıyla ürettiği en yeni içerikler...

Dijital dünyanın fazlaca içinde olduğumuz şu dönemde çeşitli sosyal medya sitelerinden sonra vaktimizin çoğunu geçirdiğimiz bir platform da Netflix. Televizyon kültüründen çok farklı olarak, getirdiği yeniliklerle farklı bir izleyici deneyimi kazandırıyor.

Her hafta yeni bölüm bekleme derdine düşürmeden anında yayınladığı sezonları ve orijinal içerikleriyle çok seviliyor. Netflix’in sonsuz içeriklerinin arasında sizin için listelediklerimiz en yeni olanlar. Güncel ve henüz herkes tarafından tüketilmemiş olan aşağıdaki dizi ve filmler yeni içerik arayanlar için bulunmaz bir fırsat.

İşte o içerikler...

Malcolm ve Marie

Yönetmen Malcolm’un son filminin gösteriminin ardından sevgilisi ile eve döndükten sonra başlayan tartışmalarını anlatan filmde Zendaya Marie karakterini ve John David Washington ise Malcolm karakterini canlandırıyor.

Prömiyer sırasında egosuna yenik düşüp konuşması sırasında ilham kaynağı olarak adlandırdığı sevgilisi Marie’nin ismini söylemeyi unutan Malcolm, sanat ve aşkın anlamını sorgulayan derin bir tartışmaya sürükleniyor.

Azizler

Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır.

Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder…

Lupin

Lupin, Paris'te gerçekleşen bir soygun hikâyesini anlatıyor. Assane Diop'un hayatı işlemediği bir suçla suçlanan babasının ölümüyle daha çok ufak yaşlarda alt üst olur.

25 yıl sonrasının Paris'inde kendisini “Arsène Lupin” olarak tanıtan Assane, bunu babasının intikamını almak için ilham kaynağı olarak kullanır.

Beyaz Kaplan

Zengin bir Hint ailenin hırslı şoförü fakirlikten kurtulup girişimci olmak için aklını ve kurnazlığını kullanır. Çok satan bir romandan uyarlandı. Akıllı ve hırslı bir genç olan Balram Halwai, fakir bir köylüdür. Amerika’dan yeni dönen Ashok ve Pinky’nin şoförü olan Balram, işini en iyi şekilde yapmaya çalışır.

Toplum Balram’ı hizmet etmek için eğitmiştir ve bu yüzden de zengin patronlarının vazgeçilmezi haline gelir. Patronu sayesinde bilmediği bir dünya ile tanışan Balram, bu dünyaya asla erişemeyeceğini düşünür. Bu adaletsiz sisteme isyan eden Balram, zengin olmak için bambaşka bir yol dener.

Donma Noktası

Soğuk kış günlerinde geçen film Martin ve meslektaşı Montesinos ile mahkumları hapishaneye götürürken yolda başına gelecekleri anlatıyor. Hain saldırı sonucu yaralanan bazı polis memurlarının ölmesi üzerine film daha da aksiyonlu bir hal alır.

50m2

Dizi, hayatı için kaçarken kendisini bulmaya çalışan Gölge adlı gizemli bir tetikçinin hikâyesini anlatıyor. Gölge, kendisine uzun süredir kayıp olan babası gibi davranan Servet'in ihanetinin ardından, kendini aniden yabancı bir mahallede 50 metrekarelik bir terzi dükkanında yaşarken bulur.

Durum düzelene kadar orada saklanırken, mahalledekilerin kendisini ölen dükkân sahibinin oğlu olduğunu düşündüklerini öğrenir. Ancak, bu kimliği korumanın düşündüğü kadar kolay olmayacağını çabucak anlar.

The Dig

Zengin bir dul olan Edith Pretty, İkinci Dünya Savaşı'nın yaklaştığı dönemde, arazinin içinde yer alan mezar höyüklerinde kazı yapılmasını ister. Pretty bunun için Basil Brown adında bir arkeologla anlaşır. Çok geçmeden kazı sırasında insanlık tarihini etkileyecek bir keşif yaparlar.

Bridgerton

Bridgerton ailesinin en büyük kızı Daphne Bridgerton, ailesinin izinden gidip çok seveceği bir adamla evlenmek ister. Genç kadının seçenekleri çok olsa da ağabeyi teker teker adayları eler.

Ancak Leydi Whistledown’ın hazırladığı bir skandal, Daphne’nin adının lekelenmesine neden olur. Bu sırada sosyeteye yeni katılan kızların annelerinin gözdesi olan Hastings Dükü ile Daphne arasında bir çekim oluşur.

Winx Efsanesi

Winx Efsanesi: Kader, beş genç perinin hikayesini konu ediyor... Yetişkinliğe adım adım yaklaşan periler, bu süreçte bir yandan sihirli güçlerini nasıl kontrol edeceklerini öğrenirken bir yandan da karşılarına çıkan canavarlar, aşk ve rekabetle başa çıkmaya çalışırlar.

Ateşböceği Yolu

70’li yıllarda geçen dizi küçük yaşlarındayken tanışan Kate ile Tully’nin görenleri özendiren arkadaşlıklarını ve inişlerle-çıkışlarla dolu hayatlarının 40 yıla yakın sürecini ele alıyor. Dizi toplamda 10 bölümden oluşacak. Başrolünde “Grey’s Anatomy” ve “Suits” gibi dizilerde izlediğimiz Katherine Heigl yer alıyor.

Sevdiğim Tüm Erkeklere: Şimdi ve Sonsuza Dek

Lara Jean, hayatının en iyi yazını yaşar. Erkek arkadaşı Peter ile ilişkisi güzel bir şekilde devam eder. Bu sırada babası komşuları ile yeniden evlenmeye karar verir. Düğün hazırlıkları ile ilgilenen Lara, kardeşi Margot’ın da yaz tatili için eve gelecek olmasından dolayı ayrıca mutludur.

Ancak bu yoğun tempoda Lara bir yandan da kendi hayatı ile ilgili önemli kararlar vermek zorundadır. Üniversite için evinden ayrılma durumuyla karşı karşıya olan Lara bu süreçte Peter ile ilişkisinin ne olacağı konusunda korkuya kapılır.