Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim ve karikatür yarışmasında ödül alan öğrencileri kabul etti.

Ticaret Bakanlığı uhdesinde gerçekleşen, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğünce, milli eğitimin temel amaçları doğrultusunda, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencileri bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, bu konularda farkındalık oluşturmak, sanatsal çalışmalar ve kalıcı eser bırakmaya özendirmek amacıyla, “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu Türkiye geneli resmi ve özel okullarda “Ortaokullar Arası Resim ve Liseler Arası Karikatür” yarışmaları düzenlendi. Yarışmada, Mersin Toroslar ilçesi Arpaçsakarlar Şehit Durmuş Tek Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Emine Erkal 4.’lük mansiyon ödülüne layık görülerek ödülünü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

Ortaokul ve dengi okulların 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışmasında il bazlı değerlendirme sonucuna göre Arpaçsakarlar Şehit Durmuş Tek Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Nisanur Tarhan il 1.’si oldu.

Lise ve dengi okulların 9, 10, 11 ve 12 inci sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen karikatür yarışmasında il bazlı değerlendirme sonucuna göre Tarsus Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Emirhan Yılmaz il 1.’si oldu.

Vali pehlivan, derece alan öğrencilere ve öğretmenlerine, plaket ve hediye takdim etti.

Ziyarete. Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Mersin Ticaret İl Müdür V. Hüseyin Güçlü, Tüketici Piyasa Gözetim ve Denetim Şube Müdür V. Hatice Yalçın, Şehit Durmuş Tek Ortaokulu Müdürü Hayrettin Doğan, Tarsus Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Murat Akbaş, Arpaçsakarlar Şehit Durmuş Tek Ortaokulu resim öğretmeni Ümmü Gülsüm Çalışkan Tokay, veliler Dilber Torun ve Ferhan Erkal katıldı.