Mersin’de okul öncesi dönem çocuklarına yabancı dil eğitimi sunmak için 6 ülkedeki 7 kurumun iş birliği ile ’Erken Çocukluk Döneminde Oyunlarla Yabancı Dil Eğitimi’ projesi gerçekleştirilecek.

İlk hareketliliğin Mersin Üniversitesi’nde (MEÜ) gerçekleştiği ve Avrupa Birliği Erasmus Programı tarafından fonlanan "ERASMUS+ KA220 –SCH–Okul Eğitiminde İş Birliği Ortaklıkları’ projesi katılımcıları Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar’ı makamında ziyaret etti. Erken Çocukluk Döneminde Oyunlarla Yabancı Dil Eğitimi adlı proje Türkiye, Estonya, Portekiz, İspanya, Polonya ve İzlanda olmak üzere 6 ülkedeki 7 kurumun iş birliği ile gerçekleştiriliyor. Proje ekibinde ise MEÜ öğretim elemanları Prof. Dr. Serdarhan Musa Taşkaya, Doç. Dr. Emine Yılmaz Bolat, Öğr. Gör. Dr. Kerim Ünal ve Öğr. Gör. Nesibe Köroğlu Temel yer alıyor.

16 Ekim 2023 tarihinden itibaren yürütülmeye başlanan proje ekibinin ilk kez bir araya geldiği program, 11-15 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. MEÜ’nün ev sahipliği yaptığı uluslararası çalıştaya, proje ortağı kurumların her birinden 4 eğitmen olmak üzere 28 eğitmen katılım sağlıyor. 2 yıl sürecek olan proje çerçevesinde, okul öncesi dönem çocuklarına yabancı dil eğitimi sunmak için ’Okul Öncesi Dönem Oyun Temelli Yabancı Dil Eğitim Programı’, ’Öğretmen Kılavuzu’ ve ’Okul Öncesi Dönem Yabancı Dil Öğretiminde Oyunlar Kitabı’ başlıklı kitapların da geliştirilmesi planlanıyor.