AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “6’lı masa cumhurbaşkanı adayını seçimlerden sonra açıklayacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 6’lı masadan 66 tane ses çıktığını ifade ederek, “6’lı masadan 66 tane ses çıkıyor, bunların azaltılması, milletin anlayacağı hale getirilmesi lazım. 6’lı masa cumhurbaşkanı adayını Haziran 2023 seçimlerinden sonra açıklayacak. Cumhur ittifakı olarak cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. Ayrıca Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı tweete de atıfta bulunarak, “Arkadaşlar bu tırnak kontrolü, yoklama vermek eskiden ilkokullarda vardı. O işler orada kaldı” ifadelerini kullandı.

Politika 24.09.2022, 17:48
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: “6’lı masa cumhurbaşkanı adayını seçimlerden sonra açıklayacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 6’lı masadan 66 tane ses çıktığını ifade ederek, “6’lı masadan 66 tane ses çıkıyor, bunların azaltılması, milletin anlayacağı hale getirilmesi lazım. 6’lı masa cumhurbaşkanı adayını Haziran 2023 seçimlerinden sonra açıklayacak. Cumhur ittifakı olarak cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. Ayrıca Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı tweete de atıfta bulunarak, “Arkadaşlar bu tırnak kontrolü, yoklama vermek eskiden ilkokullarda vardı. O işler orada kaldı” ifadelerini kullandı.

Çelik, Adana’da Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen partisinin 99.İl Danışma Meclisi toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti’nin en genci olduğunu belirterek, “Bütün bu işleri yapmamızı sağlayan aziz milletin duasıdır. Biz diğer ülkeler gibi millete bağımızı hiç kopartmadık. Bizim aklımıza gençlik deyince yorulmamak, cesaret ve yoldan dönmemek gelir. AK Parti’nin en genci Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnşallah bir sonraki döneme ülkenin başına en genç Cumhurbaşkanı getireceğiz. Recep Tayyip Erdoğan’ı getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Rus tahılının dünyaya ulaştırılması girişimleri devam ediyor”

Rusya-Ukrayna savaşıyla dünyanın karşı karşıya kaldığı krizleri Türkiye’nin dirayetli bir şekilde yönettiğini anlatan Ömer Çelik, “Rusya- Ukrayna savaşıyla birlikte dünyanın karşı karşıya kaldığı istikrarsızlık hem doğudaki hem de batıdaki ülkeleri ciddi bir meydan okumadan geçiriyor. Enerji krizinden tahıl krizine kadar birçok noktada dünyanın birtakım düzenleri bozulmaya başlıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız hadiseler enerji koridorundan, tahıl koridoruna kadar bir şeyi gösteriyor. Dünyanın birçok yerinde bir sürü ülke bu krizlere hazırlıksızken Türkiye’nin ne kadar hazırlıklı olduğunu görüyoruz. Şuanda Şangay 5’lisine katıldığımızda da en kilit aktör Türkiye’dir. Herkesin en çok görüşmek istediği lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ukrayna dünya tahılının çok büyük bir bölümünü üretiyor. Eğer bu tahıl dünyaya ulaştırılmasa dünyanın çeşitli yerlerinde ciddi açlık krizleri ortaya çıkacaktı. Cumhurbaşkanımızın inisiyatifiyle Ukrayna tahılının dünyaya ulaştırılması için bu mutabakat sağlandı. Arkasından Rus tahılının da dünyaya ulaştırılması için çeşitli girişimler devam ediyor. İstanbul’da gerçekleştirilen Rusya ve Ukrayna heyetlerini bir araya getirme, cumhurbaşkanımızın bu bir araya getirme sürecini himaye etmesi, ardından enerji kriziyle dünyanın karşı karşıya kaldığı tablo görüldüğü zaman Türkiye’nin ne kadar dirayetli bir şekilde yönetildiği, cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu diplomatik performansın dünyanın geneli içinde ne kadar büyük pozitif sonuçlar ürettiği herkesin gözü önünde gerçekleşiyor” diye konuştu.

“Yoklama vermek eskiden ilkokullarda vardı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün Twitter üzerinden ‘Sizleri duymak, hissetmek istiyorum yanımda mısınız, değil misiniz?’ twetine de atıfta bulunan Çelik, “Dünyada görüşüne en çok başvurulmak istenen kişi cumhurbaşkanımızken dün karşımızdakilerin halini gösteren bir gelişme yaşandı. 6’lı masanın mensuplarından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tuttu kendi partililerine bir mesaj yazdı. ‘Sizleri duymak, hissetmek istiyorum yanımda mısınız, değil misiniz?’ dedi. Bir siyasi parti genel başkanının kendi mensuplarına ‘Yanımda mısınız, değil misiniz?’ diye sormak zorunda kalması ne büyük bir zaaftır. Ne büyük bir açmazdır. Siyasetin doğası, siyasi particiliğin doğası siyasi parti mensuplarını aynı ailenin mensupları haline getirme çabasıdır. Aradan bu kadar zaman geçmiş, hala bir siyasi partinin genel başkanı ‘Yanımda mısınız, değil misiniz?’ diye soru soruyor. Onlarında her biri ilkokulda yoklama verir gibi ‘Yanındayız’ diyerek tweet atıyor. Arkadaşlar bu tırnak kontrolü, yoklama vermek eskiden ilkokullarda vardı. O işler orada kaldı. Bir siyasi parti genel başkanı sokaklarda yürüdüğü zaman insanların teveccühünü test etmek zorunda kalıyorsa, kendi siyasi partisinin mensuplarının yoklamasını almak zorunda kalıyorsa bu memleket için, köklü bir siyasi parti için azdır. Cumhurbaşkanımız ise ülke sokaklarında bölge ülke sokaklarına oradan da Central Park’ta yürüdüğü zaman nasıl yürüdüğünü görüyoruz. AK Parti’de sen, ben, öteki yok. Hepimiz varız” dedi.

“Cumhurbaşkanımızın temposuna hiçbiri ulaşamıyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 haftalık çalışma temposunun muhalefet liderlerinin 1 yıllık çalışma temposuna denk gelmediğini vurgulayan Çelik, “Bütün dünyanın üretim zincirinden tutunda diğer konulara kadar ciddi sıkıntılar içerisine girdiği bir dönemde ne tedarik zincirinde ne de üretim konusunda Türkiye’miz bir sıkıntı yaşamıyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini açıkladık. İnşallah vatandaşlarımızın sosyal konutları en verimli şekilde buluşmasını sağlayacağız. Rakamlar ve başvuru sayıları giderek yükseliyor. Cumhurbaşkanımız bunların en kısa sürede bitirilmesi için talimatlarını veriyor. Bu muhalefet liderlerinin 1 yıllık çalışması hepsini toplasan cumhurbaşkanımızın 1 haftalık çalışmasına denk gelmiyor. Aynı şekilde Ramazan ayından bugüne kadar Türkiye’nin her tarafında ve Adana’mızda teşkilatlarımızın çalışması, karşımızdakilerin hepsinin çalışmasının yüzde 1’i etmiyor. Arkadaşlarımız bundan dolayı bir rehavete kapılmıyorlar. Her sunumda kendi rekorlarını nasıl kıracaklarını değerlendiriyorlar” ifadelerini kullandı.

“Sonuna kadar mavi vatana sahip çıkacağız”

Türkiye’nin mavi vatanda doğalgaz ve petrol arama çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürdüğünden bahseden Ömer Çelik, “Doğu Akdeniz’de, mavi vatanda bütün bu gaz arama çalışmaları, petrol arama çalışmaları büyük bir başarıyla devam ediyor. Bunlar daha önce niye gerçekleşmedi. 20 senenin neticesi olarak AK Parti’nin ortaya koyduğu yeni Türkiye vizyonunun Türkiye’yi kendi kazanımlarına kavuşturması iradesinin neticesi olarak ortaya çıkan bu tablo önceki 50 senede niye gerçekleşmedi. Burada şunu düşünmemiz gerekiyor. Karşımızdakilerin bu kazanımlar için planı, projesi nedir. Onların tek bir planı, projesi var. Bütün bu çalışmaların rafa kaldırılması. Cumhurbaşkanımız mavi vatandan taviz vermeyeceğiz dediği zaman CHP’den ‘Mavi vatan demek çok maksimalist bir davranıştır, başkalarının nezrinde bizi saldırgan olarak gösterebilir’ deniyordu. Böyle bir şey ancak Yunan parlamentosundan söylenebilecek bir şeydir. Bunu bir CHP milletvekili söylüyor. Ne kimseye verecek bir çakıl taşımız ne de mavi vatandan kimseye verecek bir damla suyumuz var. Sonuna kadar mavi vatana sahip çıkacağız” dedi.

“2 devlet tek millet anlayışı çerçevesinde verdiğimiz desteği sabote ediyorlar”

2.Karabağ Savaşı’nda Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği destek nedeniyle bir CHP milletvekili tarafından sabote edildiğini aktaran Ömer Çelik, “Azeri kardeşlerimiz topraklarını geri aldılar. Orası Azerbaycan toprağıydı ve Ermenistan tarafından işgal edilmişti. Türkiye oraya destek verdiği zaman bir CHP milletvekili tuttu ve Fransız yayın organlarının söylediği sözü tekrarladı ve Türkiye’ye karşı kara propagandanın bir parçası haline gelerek ‘Türkiye oraya cihatçı gönderiyor’ dedi. Azeri kardeşlerimizin öz toprağı olan Karabağ’ın geri alınması için 2 devlet tek millet anlayışı çerçevesinde verdiğimiz desteği bile sabote etmeye çalışan bir anlayış var” şeklinde konuştu.

“6’lı masadan 66 tane ses çıkıyor”

6’lı masadan birçok ses çıktığını anlatan Çelik, “Bu 6’lı grup bir araya geldiği zamanda yarısı Suriye politikasını destekliyor, yarısı Suriye politikasına karşı çıkıyor ve buradan bir birliktelik çıkacağı düşünülüyor. Bir kısmı İstanbul Sözleşmesi’ne karşıyım, bir kısmı da gelir gelmez İstanbul Sözleşmesi’ni hayata geçireceğim diyor. Onun ötesinde bir kısmı ben özelleştirmeye karşıyım, öteki diyor ki bizim yaptığımız özelleştirmeler doğruydu. Önce 6’lı masadan 66 tane ses çıkıyor, bunların azaltılması, milletin anlayacağı hale getirilmesi lazım. Biz cumhur ittifakı olarak Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi ve kalkınması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 6’lı masanın adaylarını açıklama tarihinin Haziran 2023 seçimlerinen sonra olduğunu belirterek, Cumhur ittifakı adayının Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan olduğunu yineledi.

“hiç kimse Türkiye’nin gücünü test etmesin”

Yunanistan’ı da uyararak, Türkiye’nin gücünü kimsenin test etmemesi gerektiğini söyleyen Ömer Çelik, daha sonra şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımız Mora Yarımadası’nda gerçekleşen o hiç unutmadığımız katliamın yıldönümünde kaybettiğimiz canlarımızı anan bir mesaj yayınladı. Yunanistan’ın ülkemizin kurtuluş savaşı verdiği dönemde Anadolu’da gerçekleştirdiği acımasız katliamlar kayda geçmiş, uluslararası hukuk tarafından tescil edilmiştir. Aynı Yunanistan bugün Ege’de masum göçmenlerin botlarını şişleyerek, onları döverek, kurşunlayarak ölüme götürüyor. Bunlar Anadolu’da ne yaptılarsa şuanda Ege’de aynısını yapıyorlar. Ondan sonra çıkıyor Yunanistan Başbakanı, bugün Türkçe bir tweet atmış ve ‘Biz sizin düşmanınız değiliz. Türkiye ile iyi komşuluk ilişkileri geliştirmek istiyoruz’ diyor. Biz Türkiye olarak hiçbir komşumuzu düşmanımız olarak görmüyoruz. Her zaman barıştan yana ve barış doğrultusunda hareket etmekten yana olduğumuzu söylüyoruz. Nitekim Miçotakis Türkiye’ye geldiğinde cumhurbaşkanımız kendisiyle konuştuğunda kendisine, ‘Başka ülkelere gidipte aramızdaki sorunların arasına sokmayın. Gelin bu konuları ikili görüşelim’ dedi. Miçotakis’te, ‘Ben buna katılıyorum’ dedi. Bir müddet sonra Amerikan kongresine gidip Türkiye’ye düşmanlık anlamına gelebilecek son derece ucuz ve korkak bir konuşma yaptı. Şimdi de uçak ve gemilerimize yönelik tacizlerimizi devam ettiriyorlar. Hiç kimse şunu unutmasın. Türkiye büyük bir diploması devletidir. Türkiye’nin barıştan yana iradesiyle iş tutanlar her zaman kazanırlar. Ancak hiç kimse Türkiye’nin gücünü test etmek gibi yanlış bir işin içerisine girmesin. Kara, hava ve mavi vatanımız söz konusu olduğunda nasıl kararlı olduğumuzu tarihe sorsunlar.”

Yorumlar (0)
banner69
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4