Türkiye’de Michelin Yıldızı alan ve gerçek bir Japon omakase deneyimi sunan Sankai by Nagaya, yaz mevsiminin taptaze ürünleriyle hazırlanmış yeni menüsüyle misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Boğaz’ın büyüleyici manzarasına karşı unutulmaz bir omakase deneyimi sunan Sankai by Nagaya, yaz sezonuna özel yeni menüleriyle gastronomi severleri bekliyor.

Michelin Yıldızlı şeflerin yazın taze ve canlı lezzetleriyle hazırladığı sushi ağırlıklı Sankai Sushi tadım menüsü ve özel reçetelerinden oluşan Kaiseki ağırlıklı Nagaya Signature tadım menüsü ile yaz mevsimini karşılıyor.

Emirates'ten ailelere özel uçuş tüyoları Emirates'ten ailelere özel uçuş tüyoları

Mevsimlik ve taze malzemelerle hazırlanan menüleri sanat eseri niteliğindeki tabaklarıyla sunan Sankai by Nagaya, iki imza menüsünü yaz mevsimine özel olarak yeniledi. 

Nori Waffle ve Kinuta-maki Lolipop gibi özgün tatlarla başlayan Sankai Sushi yaz tadım menüsü; günün taze balıklarıyla hazırlanan çeşitli sushi roll’lara, yuzu miso sos ile buluşan karides ve mevsim sebzelerine, yine günün taptaze balıklarıyla özel olarak reçetelendirilmiş nigirilere yer veriyor.

Menünün ana yemeğindeyse miso sukiyaki sos ile hazırlanan bezelye püresi eşliğinde sunulan bonfile veya wagyu alternatifleri sunuluyor. Yaz hafifliğini yansıtan menü, krem brule, mevsim meyveli mereng Chawan-mushi, Toge Toge ve mini tatlılarla kapanış yapıyor.

Doğal ve mevsiminde tatları kendine özgü imza tabaklarla sunan Sankai’nin Nagaya Signature yaz tadım menüsü, beyaz balık sashimi ve aonori tuzu ile lezzetlendirilmiş balık cipsi gibi başlangıçlara yer veriyor. Menüde beyaz balık confit, sofistike bileşenlerle misafirlere sunulurken alternatif olarak siyah morina saikyo yaki, patlıcan, siyah tapyoka cipsi ve Kyoto stili tatlı miso ile servis edilebiliyor.

Dünyaca ünlü mimar Mahmut Anlar önderliğinde Geo-ID tarafından tasarlanan 24 kişilik Sankai by Nagaya’nın yenilenen yaz menüsü, mevsimin en taze ve lezzetli ürünlerini sofistike bir Japon evi atmosferiyle sunuluyor. Japon omakase deneyimini bütüncül olarak yansıtan Sankai misafirlerine, eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşatıyor.

Editör: Mersin Radikal