Mersin’in merkez ilçe Akdniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Camili, Esenli, Hebilli ve Iğdır mahallelerini birbirine bağlayan yolda gerçekleşen düzenleme ve yenileme çalışmalarını yerinde inceleyerek, “Akdeniz’de asfalt sorunu yaşayan tek mahalle kalmayacak. 2024 yılı içinde kırsal bölgelerdeki tüm yollarımızı toplam 26 bin 535 metre sathi kaplama ile donatacağız” dedi.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden, bölgedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Sarıyıldız, Akdeniz’de tüm mahallelere eşit hizmet sunacaklarının altını çizdi. 5 yılın sonunda ilçenin bütün sorunlarının çözüme kavuştuğu bir yönetime imza atacaklarını söyleyen Sarıyıldız, “Şu an bulunduğumuz bölgenin yollarının yenilenmeye ihtiyacı vardı. Çünkü artık kullanılabilir durumda değildi. Traktörler bile bu yollardan güçlükle geçebiliyordu. Biz de bu kapsamda başkan yardımcılarımız ve meclis üyelerimiz ile birlikte alana gelip inceleme ve çalışmalara başladık. Burada bölgenin en işlek caddesinde, 3 mahalleyi birbirine bağlayan yolda tadilata başladık. Emekçi arkadaşlarımız da bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyor. Bu sayede başta üreticiler olmak üzere bölgede yaşayan insanlarımızın sorunu çözüme kavuşmuş olacak” diye konuştu.

Özyiğit: "Halkın görüşleri hizmetler için yol gösterici oluyor" Özyiğit: "Halkın görüşleri hizmetler için yol gösterici oluyor"

“Köy yollarında 26 bin 500 metre sathi kaplama yapacağız”

Akdeniz Belediye Başkanı Sarıyıldız, fen işleri ekiplerinin yıl içinde tüm köy yollarında yenileme yapacağını kaydederek; “2024 yılı içinde yapılmasını planladığımız Akdam, Bekirde, Çilek, Civanyaylağı, Esenli, Karacailyas, Homurlu, Kazanlı, Evci, Yakaköy, Puğkaracadağ, Yukarı Burhan ve Demirhisar mahallelerimizde toplamda 26 bin 500 metrelik bir alanda sathi kaplama yapmayı planlıyoruz. Çünkü buradaki yollar artık aşınmış, çukurlaşmış bir halde. Bu yolların hepsini yenileyip kullanıma uygun hale getirerek vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracağız. Öncelikli hedefimiz, Akdeniz’de tüm mahallelerimizin eşit hizmet alması. Böylelikle 5 yılın sonunda Akdeniz’in bütün sorunlarının çözüme kavuştuğu bir yönetime el birliğiyle imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha