Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Birliğin gücü ile emin adımlarla ilerliyoruz. 31 Mart’ta ilçe belediyeleri, büyükşehir belediyesi ve merkezi hükümetin destekleri ile Mersin çağ atlayacak” dedi.

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, kenti adım adım ziyaret etmeye, vatandaşların şikayet, talep ve önerileri için çözüm üretmeye devam ediyor. Toroslar ilçesi Yusuf Kılıç Mahallesi’ndeki açık hava toplantısında büyük bir coşku ile karşılanan Soydan’a MHP ve AK Partililerin yanı sıra çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Konuşmasında sözleri destek tezahüratlarıyla sık sık kesilen Soydan, “Sizler kararınızı vermişsiniz; Cumhur İttifakı demişsiniz. Hepinizden Allah razı olsun” diye konuştu.

Seçimden galip ayrılacaklarını, buna inandıkları için de yılmadan yorulmadan çalıştıklarını ifade eden Soydan, “Gece uyumadan gündüz yorulmadan hep yollardayız, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah 31 Mart’ta da Cumhur İttifakı’nın zaferi ile Toroslar’da yükselen o bayrağı indirmeyeceğiz. Ali Öz Başkanımla istikrara devam deyip üretken belediyecilik nasıl yapılır göstereceğiz” dedi.

"Amacımız Mersinimiz ve ülkemizin mutluluğudur"

Konuşmasını sürdüren Soydan, “31 Mart’ta herkesle mücadele edecek gücümüz var. Bize güç veren sizlersiniz. Her birinizden güç buluyoruz. Ben inanıyorum ki bu azim ve kararlılıkla seçim zaferine ulaşacağız. Biz Cumhur İttifakı olarak önce ülkem ve milletim sonra partim ve biz anlayışı ile ilerliyoruz. Hiç kimseden bir menfaatimiz yok. Amacımız Toroslarımız, Mersinimiz ve ülkemizin mutluluğudur. Biz sizler gibi vatan, millet sevdalısı hemşerilerimiz ile yol yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Her gittikleri yerde ilçe belediyesi ve büyükşehir belediyesinin olması gereken uyumun öneminden söz ettiklerine değinen Soydan," Bu uyum birliğin gücü ile gerçekleşir. Buna merkezi hükümetin yetkisini de ekliyoruz. İlçe belediyelerimizin yetkisi de bütçesi de sınırlıdır. Belediye başkanlarımız güçleri nispetinde bu zamana kadar hizmet etmeye çalıştılar. Ancak maalesef büyükşehir ayağımız eksik olduğundan dolayı hizmetleri verimli alamadık. Biz işte bu dönem, Torosların, Mersin’in gelişmesi açısından ilçe belediyeleri, büyükşehir belediyesi ve merkezi hükümetin destekleri ile kentimizin çağ atlayacağını ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

“9 Mart’ta projelerimizi anlatacağız"

Soydan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:“ Bu şehir, çocuklarımızın, bizlerin yaşayacağı, dünyada parmakla gösterilen bir şehir haline gelecek. Mersin, yaşanılabilir kentler arasında üst sıralara yerleşecek. Biz de Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 projemizi 9 Mart’ta bir araya gelip Mersinli hemşerilerimizle paylaşacağız ve bunları size net bir şekilde ifade edeceğiz. Biz ayırmadan ayrıştırmadan yöneteceğiz. Sizler de bizlere bu konuda inandınız güvendiniz. Bunun karşılığını Cumhur İttifakına olan ilgi ve alakadan anlıyoruz. Anamur’dan Tarsus’a tüm kentte ittifakımızın zaferini birlikte yaşayacağız. Bundan şüpheniz olmasın.”