Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, dijital dershaneler kuracaklarını belirterek, "Öğrencilerimizin her zaman yanında olacağız. Özellikle kırsalda ve ulaşım problemi yaşayan gençlerimizin eğitim süreçlerine destek olmak için hazırlanan bu projemizle eğitimde fırsat eşitliğini destekleyeceğiz" dedi.

Gençlere büyük önem verdiklerinin altını çizen Serdar Soydan, eğitimden spora her alanda gençleri destekleyeceklerini vurguladı. Spora ayrı bir başlık açan Soydan, şunları söyledi: “Mersin’e her dalda önemli organizasyonları çekmek için Gençlik ve Spor Bakanımızla görüşeceğiz. Akdeniz Oyunları kapsamında kentimize yapılan tesislerimizi daha aktif hale getireceğiz. 80 bin aktif, toplamda 200 bine yakın lisanssız sporcumuz var. Sporcu Kart ile spor tesislerine ulaşım hizmetlerini ücretsiz kullanacaklar.”

“Su sporları ve yaşam merkezi ile çocuklarımız bu alana yönelecekler”

Uzun bir kıyı şeridine sahip Mersin’in denizi ile öne çıktığını hatırlatan Soydan, “Türkiye’nin en güzel kıyı şeridine sahip şehrimizde hayata geçirecek olduğumuz su sporları ve yaşam merkezi ile çocuklarımız su sporlarına yönlendirip profesyonel hocalarla desteklenecekler. Kurulacak kulüpler ile lisanslandırılacak olan gençlerimizi uluslararası platformlarda görmek için sabırsızlanıyoruz" diye konuştu.