Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan, “Kentimizin değerli narenciye ürünlerini ’BELVİT’ meyve suyu haline getirip vatandaşlarımız ile buluşturulmasını sağlayacağız” dedi.

Üretken belediyecilik ilkesi ile göreve geldiklerinde önemli projelere imza atacaklarını dile getiren Soydan, verimli topraklara sahip Mersin’in, narenciye ürünlerini değerlendirme noktasında tesis kuracaklarını söyledi. Soydan, adı vitaminden ilham alınan ’BELVİT’ ile çeşitli narenciye ürünlerinin meyve suyu haline getirilmesinin yanı sıra meyvelerin de kurutularak daha değerli hale getirilmesinin planlandığını kaydetti.

"Okullarda meyve suyu dağıtacağız"

Mersin’de binlerce hektarlık tarım arazisinde üretim yapıldığına dikkat çeken Soydan, "Birçok ürünün üretim rekoltesinde üst sıralarda yer alıyoruz. Dolayısıyla toprağı bu kadar verimli olan bir coğrafyada üretken belediyecilik ilkemizle hareket etmemiz gerekiyordu. Biz de BELVİT ile bu ürünleri değerlendirip, hem meyve suyu üretimi yapılmasını sağlayacağız hem de birçok meyveyi kurutarak daha değerli hale gelmesine katkı sunacağız. Ayrıca biz bu ürünlerin sofralarda yer almasının yanı sıra daha yenilikçi bir bakış açısıyla meyve sularını okullarda çocuklarımıza da dağıtacağız” diye konuştu.

"Mersin’e değer katmaya devam edeceğiz"

Vizyoner projelerle kente değer katmaya devam edeceklerini vurgulayan Soydan, "Biz, yapacaklarımızın her daim arkasındayız. En küçüğünden en büyüğüne bu kentte yaşayan tüm vatandaşlarımız için ayırmadan, ayrışmadan üretmeyi sürdüreceğiz. Çünkü bu değerler Mersinimizin vitrinidir. Bu anlamda kentimizi her alanda lider konuma getirmek durumundayız. Biz Cumhur İttifakı olarak sağlam projelerimiz ile geliyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.