Mersin Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı Adayı Serdar Soydan, İstanbul Adalet Sarayında gerçekleştirilen hain terör saldırısında yaralanan polis ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Ülkemize kast eden bu alçak saldırıyı lanetliyorum” dedi.

Soydan, İstanbul Adalet Sarayında polis noktasına düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Uzun süredir gösterdiğimiz çalışmalar neticesinde tesis ettiğimiz huzur ve güven ortamının bozulması için beyhude bir çaba içindeler. Bilinmesini isterim ki, hiçbir terör girişimi başarılı olamayacak, hiçbir terörist emellerine ulaşamayacaktır. Ülkemizin istikrarını hedef alan, birlik ve beraberliğimizin bozulmasına ilişkin girişimlerde bulunan hainlerin gerçekleştirdiği bu terör eylemini şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

“Sağduyulu olmalıyız"

Serdar Soydan, kimden ve nereden olursa olsun tüm terör faaliyetlerinin karşısında milletçe dimdik durulması gerektiğini vurgulayarak, "En temel insan hakkı olan yaşama hakkına göz diken bu şer odaklarını lanetliyor, yüce milletimizden bu süreçte hassas davranmalarını ve tahrik edici eylemelere karşı sağduyulu olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Soydan, saldırı sonrası olay yerinde çıkan çatışmada yaralananlara ilişkin ise “Bu saldırıda yaralanan başta kahraman polislerimiz ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, emniyet teşkilatımıza, İstanbul halkına ve milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.